Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konfiguracja pompy ciepla - blad CWU przegrzanie grzałki BUH


bouwenkopen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie proszę o wyrozumiałość i o żetelne informacje a nie o wyśmiewanie się. Podszedłem pod montaż pompy ciepła split pierwszy raz calkowicie sam i nie ukrywam że sprawa mnie trochę przerosła. Uruchomiłem pompe, przez chwile grzeje ale wyskakuje błąd.
Mam problem ze skonfigurowaniem. Daikin Altherma — split niskotemperaturowy 8kw .Mówię tu już typowo o ustawieniach konfiguracji. Mam zbiornik CWU. Na powrocie dałem termistor.
Ciepłą wodę użytkową dogrzewam grzałką standard 2KW do 70 C. Niewiem czemu wyskakuje komunikat przegrzania grzałki BUH. temp termistora pokazuje 48C na powrocie a pompa chodzi 35.
Niewiem tez czy pompa do cwu jest ustawiona w prawidlowym miejscu bo dałem ją na powrocie instalacji jak na rysunku. jesli zle to proszę o informacje gdzie powinna być.
Podejrzewam też problem w tym bo dałem grzałki elektryczne do zbiorników CWU bezpośrednio do gniazdka elektrycznego aby grzaly do 70 a z tego co widzę to jest możliwość podpięcia grzałki BSH. czy mam grzalki ze zbiorników podpiąć bezpośrednio pod płytę główną pompy ciepła jako grzałka BSH ?

Pozdrawiam

451301562_pompacieplaschematzaworw.png.9158fe8b1d75ed8cf13de849f31295b4.png

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Do czego potrzebne są koledze 2 pompy obiegowe? Gdzie w Twoim schemacie jest zawór 3D przełączający CO i CWU? Gdzie zawory zwrotne? jeśli pompa CO pracuje zaciąga gorącą wodę powrotem z bojlerów. To jest przypuszczenie bo narysowany Twój schemat jest tylko cząstkowy. Poniżej masz przykładowy schemat z Instrukcji instalatora Twojej pompy.

2 zbiorniki CWU w Twojej konfiguracji chyba będą problemowe.

547532842_Screenshot2021-10-08at09-53-37Installerreferenceguide-EHBH(X)-D6V(9W)ERGA04-08DV(A)_4PPL618958-1_Installerreferen....png.5c6247c6f65807f45d95763ad388375b.png

 

cyt. z instrukcji pompy:
Należy upewnić się, że temperatura wody powracającej do pompy ciepła NIE
przekracza 55°C. Aby to zrobić:
- Ustaw żądaną temperaturę wody za pomocą kontrolera dodatkowego bojlera
na maksymalnie 55°C.
- Zamontuj zawór Aquastat w ścieżce powrotu wody pompy ciepła. Ustaw zawór
Aquastat tak, aby zamykał się dla temperatur powyżej 55°C i otwierał dla
temperatur poniżej 55°C.
Zamontuj zawory zwrotne.
Należy upewnić się, że w obieg wodny wbudowano nie więcej niż jeden zbiornik
rozprężny. W jednostce wewnętrznej znajduje się zamontowany zbiornik
rozprężny.

Zainstaluj płytę cyfrowego wejścia/wyjścia (opcja EKRP1HBAA).
Podłącz X1 i X2 (przełączanie na zewnętrzne źródło ciepła) na płycie cyfrowego
wejścia/wyjścia do dodatkowego bojlera. Patrz "7.9.15 Podłączanie przełączania

na zewnętrzne źródło ciepła" [4 107].
Aby skonfigurować emitery ciepła, patrz "5.2 Ustawianie systemu ogrzewania/
chłodzenia pomieszczenia

 

Pozdrawiam YARO

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.