Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Pod Własnym Ciśnieniem


stroze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wybudowane ujęcie wody pod własnym ciśnieniem. Różnica poziomów w granicach 25-30 m. Ciśnienie wody na początku wynosiło 2,5 atm. Sostematycznie się zmniejszało, by po 2-3 tygodniach spaść do poziomu 1,0 atm. By wrócić do początkowego ciśnienia pompuje wodę w odwrotnym kierunku - z zewnętrznego zasilania - przez około 30 min i na 2-3 tygodnie mam spokój ( ciśnieni ok 2,5 atm.). Jest to trochę uciążliwe. Nie mogę sobie z tym sam poradzić. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może było by to wyjście, ale chyba nie po to inwestowałem spore pieniądze i sprowadzałem wodę z górki (400m) by teraz ponownie montować hydrofor. Oczekiwałem raczej odpowiedzi, porady w zakresie zasad budowy tego typu ujęcia wody bym mógł porównać je z tym co wybudowałem i w efekcie znaleść przyczynę niedomagań mojej instalacji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a co ma do spadającego ciśnienia wody w instalacji, ciśnienie wody w źródle. Ciśnienie wody w źródle wpływa tylko i wyłącznie na poziom wody w studni i nic więcej. Ciśnienie wody w mojej instalcji zależy od różnicy poziomów, studnia-dom zgodnie z zasadami grawitacji. W moim wypadku wynosi ono 25-30 metrów i stąd początkowe ciśnienie jest 2,5-3 atm. Problem mój polega na tym, że ono spada do 1 atm, a przecież nikt nie przenosi studni na niższy poziom. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie wiem jak masz zbudowaną instalację. Czy jest to układ otwarty ze strony ujęcia czy układ naczyń połączonych. Ma to istotne znaczenie dla całej instalacji. Może gdy opiszesz dokładnie na jakiej zasadzie działa twoja instalacja i źródło uda się dojść do istotnych wniosków, inaczej nikt nie udzieli odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej powstaje niedociśnienie spowodowane wypływem większym niż "moc" źródła. Studnie artezyjskie mają ten sam 'problem' - może podłączenie drugiego ujęcia zwiększyłoby wydajność (i koszt :) ) całej inwestycji. Chyba jednak pozostaje prosty i niedrogi mały hydroforek.

W końcu nie musi wody zasysać a tylko nieco sprężyć... Bardzo ciekawe zjawisko hydro-geologiczne swoją drogą!

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.