Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podajnik Rynnowy - Ustawienia


rallko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem kotła 24 kw z podajnikiem rynnowym juz od 4 lat, do tej pory głównie paliłem miałem z mieszanym z ekogroszkiem czeskim.

W tym roku postanowiłem wypróbowac pellet , mam od wakacji po sasiedzku producenta :) . Przeszukałem forum ale jakos nic nie odnalazlem na temat ustawien peletu przy podajniku rynnowym , więc stąd ten temat, 

Nie mam pojęcia od jakich ustawień rozpocząć , bardzo proszę o porade fachowców .

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dwa razy więcej podawania i przerwa dwa razy krótsza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o niebezpieczeństwie przy paleniu w niewłaściwym paleniu na nieodpowiednim palniku i nieodpowiednim podawaniu oraz braku zabezpieczeń (odcięcie podawanej dawki paliwa od pozostałego zgromadzonego w zasobniku, nieodpowiednie palenisko/ zabezpieczenie ceramiczne, cofanie się /lub spalanie nadal pomimo wyłączenia przez sterownik itd

Ale jak by to co podawałem wyżej nie było przeszkodą to daj znać bo mnie także na coś takiego nachodzi by palić w moim SAS EKO ale może jako mieszanka z miałem choćby w proporcji  1kg troty/pellet do 4kg miał. Może coś lepiej np 1/3 ale to już drogą prób.  

A jaki masz ten piec?  Jaka rynna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit

 

Witam, posiadam kocial pleszewski Biadala 24 kw ( ogrzewam 160m2)

http://www.kotlypleszewskie.pl/

 

Jaki producent rynny to nie wiem , z zabezpieczen dodatkowych to mam zamontowanego strazaka na wale slimaka z termostatem i zbiornikiem z woda . Juz 3 lata pale mieszanka 3 worki mialu + worek czeskiego i jestem zadowolony , wczesniej meczylem sie samym mialem ale czesto mi sie zawieszal w podajniku, mimo ze byl w miare suchy.  Teraz chce sprobowac peletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem jeden worek pelletu na ustawieniach 3/30 ale mam retortę i paliłem z pidem i było ok. Niech sie wypowiedzą inni co maja rynnę i palili tym paliwem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 24kw moze być za mało 3s.

A nadmuch w dół bym dał jak wszystko przepala a robią sie spieki z popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miales ustawione czas podawania 3s , przerwa 30s ? czyli 1:10 ?

Dokładnie tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem wczoraj wieczorem podawanie 8 i przerwe 45 , wentylator na 45 %  Dzis rano okazalo sie ze zrobil sie w rynnie jeden wielki spiek szlaki . Rano ponownie Przestawilem na podawanie 6s, przerwa 40s , wentylator 35 % i nadal to samo wielki spiek w rynnie. NIe wiem o co chodzi , myslalem ze pelet sie spala calkowicie jak drzewo a tu niespodzianka.

 

zdjecie tego spieku po wyjeciu z rynny 

 

2068066513.jpg

 

 

a tu nagralem filmik jak to wyglada:   https://www.youtube.com/watch?v=c0JrLFQFvr4&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zrób krótkie cykle podawania i krótsze przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz pellet zanieczyszczony piaskiem lub czymś co się topi ,jak pellet idzie do ciepłowni to raczej kiepski jest zrób sobie test w wodzie to zobaczysz co tam będzie jak rozmoknie. Najwięcej zanieczyszczeń posiada pellet ze słomy znajomy taki robi i też tylko ciepłownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.