Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszukuję pieca 56m2


tomoplw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Muszę stworzyć w całości instalację c.w.  i  c.o.. Wcześniej mieszkanie w domu wielorodzinnym było ogrzewane piecami kaflowymi które zostały zlikwidowane. Kubatura pomieszczeń to 56m2. Poszukuję obecnie pieca na pellet aby ogarnął tą przestrzeń 😂. W mieszkaniu zrobił podłogi i będę rozkładał podłogówkę. Jaki piec proponujecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może piecyk z płaszczem wodnym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój parter 65 m2 ogarnia piec Kuzniecowa,ale w Polsce nie propaguje się takiego ogrzewania,nawet swego czasu biomasy zakazali ale się wycofują,bo Alarm Smogowy radnych wprowadził w błąd (Małopolska). A przecież w Austrii i Niemczech zachęcają ludzi do pelletu czy pieców akumulacyjnych,zamiast gazu !! Oni jednak wiedzą jaka jest różnica między surowcem nieodnawialnym a biomasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Outsider napisał:

A w jakim pomieszczeniu będzie stał ten "piec"?

Dla pieca wydzieliłem oddzielne pomieszczenie w mieszkaniu ponieważ komin idzie centralnie przez środek mieszkania.  Do przyszłej kotłowni doprowadziłem również powietrze z zewnątrz aby przyszły piec miał czym "oddychać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że już wydzieliłeś pomieszczenie bo mógłbyś zamontować takie coś:

https://www.defro.pl/p,214,hydropell.html?idk=63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.