Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie sprawności kotła przez instalacje


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

Czy poprzez poprawienie obecnej instalacji jestem w stanie poprawić sprawność / prace przewymiarowanego kotła ? Na ten sezon zaopatrzony w słabe eko 24mj (narazie brak zmiany na inne źródło ciepła  )

Obecnie 30kw III klasa zapotrzebowanie 12kw obecna instalacja to 4d grzejniki + pompa kotłowa i 3D podłoga + CWU .

Czy założenie tutaj sprzęgła hydraulicznego 40-70kw lub bufor 100-200l (1500-2000l duży koszt i problem z miejscem ) coś pomoże czy nie przyniesie oczekiwań ?

Ewentualnie jakieś sugestie z waszej strony , pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień tylko palnik o mocy do 12kW. Resztę zostaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Wymiennik ma tylko odebrać ciepło. Większy będzie w „połowie” nie wykorzystany. Będzie można kombinować z zmniejszeniem kanałów gdyby była taka konieczność lub częściowa izolacja ale to po obserwacji temperatury spalin. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, do kiedy kotły III klasy w Twoim rejonie mogą pracować?!

Druga sprawa, te 12kW, to max. czy średnia moc na ciepełko...

Zastanów się dwa razy,  te kombinacje są często nieopłacalne.

Policz, pomysł, bo różnica spora...

Prz

erabialem temat u znajomych, skończyło się peleciakiem Zębca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły do 2027r. 
moc max 12kw średnia 5kw , kocioł ma 3 lata , komin pod pellet czy 5 klasę musiałby zostać przerobiony przez wiadome problemy .
Ekoenergia odpisała co do palnika , ze ich zdaniem „palnik 10-15kw będzie miał problem z wydajnością w takim wymienniku”

Przyszłościowo to PC , ale nie mam w planie FV wiec i ten pomysł narazie leży , dlatego chciałem sezon / dwa przeczekać na tym co mam , ale w miarę możliwości poprawić względem zeszłego sezonu .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ogniwo EkoPlus 25kW chyba dziewiąty sezon. Zapotrzebowanie budynku max 15-16kW, może kilka dni przez te lata. Przez większość cześć sezonu kocioł pracuje z mocą 4-8 kW. W typowe zimy 10-12 kW.
Czyli kociołek mam przewymiarowany. 1,5 roku temu padł mu całkiem palnik (wcześniej był latamy). Jako zamiennik kupiłem małego Batorego-10, który ma około 15-16 kW
Jeśli chodzi o jakość spalania węgla, to dużo lepiej jak na palniku Ogniwa. Popiół lepiej dopalony. Jeśli chodzi o sądzę i czyszczenie kotła, to nie zauważyłem żadnych różnic.
Wcześniej spaliłem 6-6,1 tony za sezon (12 miesięcy). W tym spaliłem 150 kg więcej. Termostaty na grzejnikach nie ruszane od kilku lat oprócz jednego. Jedynie zima była dłuższa i wiosna też. Chyba do 3 czerwca ogrzewałem. Potem tylko CWU. W jednym pokoju od 23 stycznia utrzymywałem zamiast typowych 23 stopni, 27-28 przez miesiąc i potem drugi średnio 25 stopni.
Wiec jakiś mega zwrotów się nie spodziewaj. Jak za rok, dwa będziesz coś zmieniał, to palnik Ci się nie zwróci. Na pewno uzyskasz lepsza jakość spalania.
Mnie mój palnik z nową dmuchawą i przeróbkami pod kosz kosztował 1200-1300 zł. Motoreduktor pozostał od starego palnika.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.