Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła CO mieszkanie 70mkw


Maestro000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

@Pieklorz @SUSPENSER

Otóż stoję przed decyzją jaki mam wybrać kocioł do mojego mieszkania, wybór jest duży wśród kotłów na ekogroszek , a wśród moich znajomych nikt takiego kotła nie posiada. 

Aby było łatwiej opiszę stan obecy.

-mieszkanie około 70mkw 3pokojowe, łazienka, przedpokój, w budynku z przed II wojny, nad moim mieszkaniem jest lokal tej samej powierzchni (ogrzewany)

- ściany 60cm pełna cegła (budynek bez ocieplenia)

- okna 3szybowe, nowe drzwi, podłogi na xps 3cm

-kazde pomieszczenie ma grzejnik z zaworami z termo ,w tym dwa po pętli 40mb podlogowki z zaw.RTL

Obecnie stary kopciuch na rok spala 1,5t węgla oraz 3m drewna. Problemów z grzaniem nie mam.

I tu się zastanawiam nad sekom Technix 9kw lub??? No właśnie co byście mogli mi polecić, do mojej instalacji oraz mieszkania.

Proszę o pomoc w załączniku schemat obecnej instalacji. Boilera bliżej kotła na chwilę obecna być nie może.

Pozdrawiam

IMG_20210609_150823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony palę małym Skamem, i złego słowa nie powiem.  

Aczkolwiek przy takim niewielkim odbiorze ciepła to zastanowiłbym się na wersją z peletową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest coraz większy problem z dostępnością prawie każdego surowca do produkcji, na co by człowiek nie spojrzał.

Na takie mieszkanie jak ekogroszek, to taki Technix 9kW jest najmniejszą konstrukcją.

Jest jego opcja Technix Pel 10 kW gdzie palnik może być hybrydowy- dwupaliwowy. Wyjsciowo pellet ale z możliwością zejścia do palenia ekogroszkiem.

Jest jeszcze mały typowo pelletowy bio 8kW

 

Napiszę na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi proszę czym się różni ten poniżej od kotłów sekoma? I skąd taka rozbieżność cenowa.

https://migo-max.pl/produkt/piec-kociol-z-podajnikiem-o-mocy-9kw-p-pokojowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy rozbieżność? U kolegi @Pieklorz masz kociołek takiej samej budowy ze zdecydowanie lepszym sterownikiem za 8500 zł. Jakbyś do tego co podlinkowałeś dodał koszt dopłaty ponad 400 zł do Argosa PID plus to wychodzi to samo.

Edit: zwracam honor, jest trochę taniej, bo w podlinkowanym kotle w cenie jest bezprzewodowy T1000 za ponad 3 stówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły Argos nie obsługuje mieszacza, moduł zaworu to z pamięci mówię 350zł aktualnie

Argos Plus ma obsługe mieszacza, ma strefy czasowe, ma wbudowany moduł internetowy, jak z nowych dostaw to jeszcze ma opcje dołączenia czujnika pogodowego.

 

Dwa część firm niestety korzystała z podrabianych palników, a to nie jest ta sama jakość żeliwa, nie znam tej firmy, nie wiem czy kupuje czy produkuje.

Często przy podróbkach trafiało się tak,że na instrukcjach palnika było SV2000 zamiast SV200.

Może taką cenę jeszcze mają, a może nie zdążyli czegoś skorygować. Panele T1000 też teraz podrożały u producenta

 

Część producentów ma już korekty cen za ten mały 9kW z Argos+ na widełki 9200-9500zł, ostatnie 1,5tygodnia to jest lawina podwyżek i braki od wełny izolacyjnej po blachy izolacyjne. Dramat i dziki kraj. Ze zwykłym argosem ceny aktualnie po korektach sa w granicy 8400 za tą konstrukcję i tu mówię o oryginalnych palnikach. Część skorygowała ceny na portalach aukcyjnych a na stronach jeszcze nie, bo pewnie musi to wykonac firma zewnętrzna od obsługi strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.