Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dotacja


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pyt. czy żeby dostać dotacje do kotła CO musi on być zakupiony z montażem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie samo pytanie zadałem o wełnę na poddaszu, czy jak sobie ją sam założę to nie będzie problemu. Pani poinformowała mnie, że pierwsze co sprawdzą to akurat to i jak im coś nie spasuje to mogą zawiesić wypłatę całej dotacji. Dalej nie kontynuowałem. Chodzi o to, że jak mają fv na piec z montażem, to mają dupochron i nie interesuje ich jak ten piec został zainstalowany i czy w ogóle został zainstalowany. A w innym przypadku muszą to sprawdzać, a tak podobno zwykle wystarczy sama faktura na montaż na której w tym wypadku będzie też piec. Dla mnie to też jest trochę bez sensu, bo muszą wypłacić 2 razy tyle dotacji, ale może jest jakieś drugie dno, a w Polsce nie takie wały się robi.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dotacji nie da się żadnego wałka zrobić, bo max 60% oddają, a w większości przypadków 30%. Kiedyś jak było 100% zwrotu to papier wszystko przyjmował, ale chodzili i sprawdzali i nawet się na tym znali.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pod pojęciem dotacja kryje się Czyste Powietrze, to to 60% tylko w podwyższonym poziomie dofinansowania. I do tego mają jeszcze znaczenie kwoty inwestycji, bo oprócz widełek % są jeszcze kwotowe. I jeśli się wykonuje więcej przedsięwzięć to i tak nie dostanie się więcej niż 25 tys. w podstawowym poziomie dofinansowania (chyba że PC + PV to wtedy 30 tys.) a w podwyższonym 32 tys. zł bez PV i 37 tys. zł z PV

Jak są jakieś wątpliwości to warto dzwonić na infolinię programu. W końcu po to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.