Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kotła i dotacja


Jozefg1

Rekomendowane odpowiedzi

 Znajoma w małej miejscowości musi wymienić piec co , stary kopciuch zaczął przeciekać a więc sytuacja przymusowa "na już"...

 Początkowo miała kupić na ekogroszek i zlecić montaż ,  ale napatoczyła się jakaś firma która zaproponowała jej załatwienie dotacji na 35 tysięcy złotych i do tego ona ma dopłacić 3500 złotych.

 Za te 38 tysięcy złotych firma ma jej przywieźć nowy piec na pellet i go zamontować.

 Coś mi tu nie pasuje.... to ten piec jest pozłacany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie bo ona nie potrafiła mi tego wytłumaczyć.... 

 Na pewno nie jest to jakiś wielki piec bo chałupa  ~180m2

  Tylko tak sobie myślę czy ona na jakiś wałek nie trafiła bo obiecali jej załatwić na już, w tym miesiącu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jozefg1 napisał:

 ale napatoczyła się jakaś firma która zaproponowała jej załatwienie dotacji na 35 tysięcy złotych i do tego ona ma dopłacić 3500 złotych.

 Za te 38 tysięcy złotych firma ma jej przywieźć nowy piec na pellet i go zamontować.

 Coś mi tu nie pasuje.... to ten piec jest pozłacany? 

Zniknie firma i te 3500 tysiąca, które wpłaci. 

Dowiedz się co to za firma, że takie luksusy oferuje za 38500 tysi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 godziny temu, Jozefg1 napisał:

 Znajoma w małej miejscowości musi wymienić piec co , stary kopciuch zaczął przeciekać a więc sytuacja przymusowa "na już"...

 Początkowo miała kupić na ekogroszek i zlecić montaż ,  ale napatoczyła się jakaś firma która zaproponowała jej załatwienie dotacji na 35 tysięcy złotych i do tego ona ma dopłacić 3500 złotych.

 Za te 38 tysięcy złotych firma ma jej przywieźć nowy piec na pellet i go zamontować.

 Coś mi tu nie pasuje.... to ten piec jest pozłacany? 

Smierdzi przekretem na kilometr. Sprawdzic nalezaloby chociazby w KRS czy ta firma wogole istnieje. A wogole od kiedy to sie placi jakiekolwiek pieniadze zeby dostac dotacje. I skad te 35 tys. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Godzinę temu, Puławiak napisał:

Wystartowała nowa metoda "na dotację" Już były wymiany na dotację kotłow gazowych i podgrzewaczy cwu. To teraz czas na dotację ciekawe co to za urządzenie za 35 tyś. A generalnie "załatwienie" to już na początek powinno wzbudzać wątpliwości. 

Dokladnie. Na miejscu tej Pani zglosilbym sprawe do prokuratury. Lepiej zeby nie dolaczyla do grona osob poszukujacych swoich 3.500 PLN co przepadly jak kamien w wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tu gra idzie o coś innego - za grubą kasę z dotacji sprzedaje się sprzęt którego wartość rynkowa wynosi max 1/5 uzyskanych środków. Tak było z kotłami gazowymi w kamienicach ludziom wmawiali że urządzenie które posiadają nie spełnia norm i muszą je wymienić i dostawali super ofertę rozłożoną na przyjazne raty. Urządzenie którego wartość rynkowa wynosiła 2 tyś było "sprzedawane" za okazyjne 14 tyś. Tak chcieli zrobić mojego znajomego na całe szczęście miał zamontowany tak chyba ze dwa lata wcześniej nowy kocioł dobrej klasy i po wizycie zadzwonił do mnie z pretensjami ze zamontowałem mu badziewie które nie spełnia norm i teraz musi jeszcze raz wywalić kasę na wymianę. Oczywiście oferta skierowana głównie do emerytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jozefg1 napisał:

Warmińsko-Mazurskie okolice Węgorzewa

 Z tego co wiem, tam jest tylko "Czyste Powietrze" na nowych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest aktualnie tylko CZYSTE POWIETRZE + jeśli gmina jest bogata to coś tam może dołożyć i uprościć formalności ale te dotacje to są procentowe od kosztów inwestycji a nie kwotowe i zależą od dochodu na głowę. Dotacja może też objąć modernizację istniejącej instalacji CO, CWU, wymiana grzejników, termostatów, komina więc może to być nie tylko wymiana kotła. Kocioł na ekogroszek też podlega dotacji ale musi być piątej klasy i EcoDesign chyba, że się coś zmieniło od maja kiedy to w końcu mnie wypłacono środki a wniosek składałem we wrześniu ub. roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.