Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej?


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

@RedEd Szczerze nie polecam siłowników z firmy Elekto-Bim ,  Chcesz zapłacić dwa razy to kup :)) 

Po dwóch latach rozsypały się plastikowe zębatki i zardzewiał stojan w silniku , który nie jest przeznaczony do pracy na zewnątrz.

Za zestaw zapłaciłem 650 zł + części do naprawy około 100 zł z wysyłką . Po kolejnej zimie i walce z ciągle nie do końca otwartą bramą , wywaliłem to wszystko i kupiłem Wingo 2024 . Działa już 6 lat i ani razu nie musiałem się do tego dotykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RedED  ale szczerze mówiąc to jakoś tego nie widzę . W sumie to foto to potrzebne przy zamykaniu żeby kogoś czy czegoś nie uszkodzić chyba oleje temat bo coś wymyśle a potem będzie jak zawsze,  gówniarzeria skupi się na guziku od pilota i albo mi któregoś psa zamkną nie po tej stronie albo wypuszczą za płot i będzie niewesoło  albo nie daj B..e dzieciak któryś wsadzi rękę gdzie nie potrzeba i będzie larum . Niech ruszą 4 litery i sami sobie otworzą zawsze to będzie bezpieczniej . Tak to sobie przemyślałem .

Dziękuje pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę raczej tzw. średnią półkę w okrojonej wersji tzn dobre napędy i piloty (centralka podstawowa) a resztę ogarnę tzn odboje i mocowania...

Na razie chce mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już byłem zdecydowany na napęd Biil40, ale polityka firmy prezentowana na znanym portalu na A mnie skutecznie zniechęciła, szukam ... oglądam BFT Phobos A40 i NICE TOO3000, napędy "trochę" na wyrost ale ostatnio jakoś wszystko jest "wyśrubowane", ten Phobos ma krańcówki "magnetyczne" co pozwoliłoby uniknąć ograniczników  na otwarciu (na środku i tak jest), najpierw opał na zimę, brama ma jeszcze czas... ale szukam, czytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Zamówiłem Genius G-bat 300 z trzema pilotami w fajnej cenie bez lampy, bo tej i tak nie będzie, taki kompromis, zobaczymy po montażu, filmiki pokazują, że ma wszystko co potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to montaż i wygoda 🙂  Lampy też nie montowałem, chociaż była w zestawie.

Dzisiaj rozmawiałem z Panią, której podczas burzy przepięcie spaliło sterownik bramy.  Ubezpieczenie domu nie obejmuje tego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee muszę dopytać mojego ubezpieczyciela, ale panele obejmuje więc może bramę też... 

Na razie zdążyłem kable przeciągnąć, ale kicha z siłownika wychodzi 4x0.75 a w instrukcji każą łączyć z 4x1.5 i jeszcze ziemnym... 

Przygotowuje mocowania bo te z kompletu nie zapewnia 90* otwarcia a więcej nie chce i nie może być bo śmietniki mają swoje miejsce koło bramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u człowieka który mi ubezpiecza wszystko, i również stwierdził, że trzeba dopisać urządzenie, najlepiej z numerem fabrycznym. Będzie to dodatkowy koszt, uzależniony od wartości przedmiotu. 

Co do kabli, to ja położyłem dokładnie tak, jak instrukcja pokazuje. W razie jakiegoś serwisu gwarancyjnego nie będą mieli się do czego doczepić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd zamontowany. Nie obyło się bez problemu i bramy spotkały się wyginając ogranicznik na górze drugiego skrzydła... 

Napęd jest wyraźniej słyszalny niż sąsiadów Nice,  na pewno skrzydła (marketowe) rezonują bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz opcji opóźnienia startu drugiego skrzydła ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ale wtedy nie była włączona a ja nie wyłapałem momentu w którym się zaparły o siebie... 

Ale teraz jestem mondrzejszy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.