Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieplenie stalowej bramy garażowej


Ksieciunio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.11.2018 o 12:02, reded napisał:

Polynor to lipa lepiej wygląda DenBraven, porównywałem to DenBraven ma bardziej jednolitą strukturę i jest twardzszy. 

Pozdrawiam RedEd 

Ojj wpuszczasz ludzi w maliny..bez urazy, ale przerobilem temat z pianką montażową na drzwiach garażowych i po zimie poczułem, że drzwi mocno nabrały masy i się opuściły na zawiasach. Gwarantuje Ci, że jak ja przyciśniesz przy pierwszych roztopach to tylko z niej bombelki pójdą. Na temat piany montażowej jako ocieplenia są tomy tekstu w internecie. To się nie nadaje do takich zastosowań i koniec. Polynoru jeszcze nie wypróbowałam, ale jedno co mnie przekonuje to masa na m3. Polynor waży 19-25kg, a pianka montażową 4-6kg, więc jak się zapewne domyślacie pod ta twardą skorupka piany montażowej jest mnóstwo powietrza które nie zatrzyma temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać nity alu jest 6 pól na skrzydle jeśli 2,4 to szerokość więc 20 cm między nitami, problem jest taki że brama się rusza i po jakimś czasie nity się zluzują aż się zetną. Już to przerabiałem ustąpiło po zespawaniu ramy z pokryciem. 

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Remigo napisał:

Ojj wpuszczasz ludzi w maliny..bez urazy, ale przerobilem temat z pianką montażową na drzwiach garażowych i po zimie poczułem, że drzwi mocno nabrały masy i się opuściły na zawiasach. Gwarantuje Ci, że jak ja przyciśniesz przy pierwszych roztopach to tylko z niej bombelki pójdą. Na temat piany montażowej jako ocieplenia są tomy tekstu w internecie. To się nie nadaje do takich zastosowań i koniec. Polynoru jeszcze nie wypróbowałam, ale jedno co mnie przekonuje to masa na m3. Polynor waży 19-25kg, a pianka montażową 4-6kg, więc jak się zapewne domyślacie pod ta twardą skorupka piany montażowej jest mnóstwo powietrza które nie zatrzyma temperatury

Nikogo nie wprowadzam w błąd, używałem jednego i drugiego i widziałem co to jest i opisałem co widziałem.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 21:38, Remigo napisał:

mnóstwo powietrza które nie zatrzyma temperatury

A to ciekawe 

zatem od tylu lat ściany z pustką powietrzną okazują się bublem.

wełnę też pewnie ściskasz żeby więcej weszło bo powietrze nie izoluje.

oj spało się na fizyce, oj spało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie skończyłem prace z brama.:-)

Wstawilem pionowe profile do tego sklejone klejem dekarskim do blachy, po wyschnięciu dwie piany polynor.

Po pianie drzwi nabraly ciężaru, sa bardziej stabilne, i blacha już nie puka.

IMG_20190601_145017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.