Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowa grzałka elektryczna w obiegu CO


PabloTP

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 


System zastosowany obecnie:

Kocioł Ferolii Bluhelix 24kw/ogrzewanie połogowe w całym domu. Dla wody CW jest buffor 150l. 
Dom wyposażony w rekuperacje + wpiętą w układ klimatyzację 
Dodatkowo na dachu panele fotowoltaiczne. 

Z racji posiadanych paneli fw. chciałbym dołożyć do tego "systemu" podgrzewacz ciepłej wody/grzałkę 
np:
https://allegro.pl/oferta/dogrzewacz-c-o-elterm-strzelec-6-kw-400-v-10118897755
W tej opcji zadaniem dogrzewacza będzie podgrzanie wody w obiegu CO, tak żeby piec nie załączał się tak często. Dzięki temu planuję zmniejszyć zużycie gazu
lub opcja z sprzęgłem.  
https://allegro.pl/oferta/elterm-she-el-70kw-sprzeglo-grzalka-6-kw-400v-10247553326
W tym przypadku ogrzewanie wykorzystałbym grzałkę z sprzęgłem, jako alternatne źródło ogrzewania

Czy ktoś z Was za zastosowany taki patent u Siebie w domu ??
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PabloTP napisał:

Z racji posiadanych paneli fw. chciałbym dołożyć do tego "systemu" podgrzewacz ciepłej wody/grzałkę

Podgrzewać to tam nie trzeba gdyż temperatura kotła i tak jest co najmniej dwukrotnie wyższa niż potrzeba instalacji.

Nie tak dawno polecałem coś „podobnego” koledze do kotła kondensacyjnego. Tam kocioł miał być wyłączony na czas pracy grzałki. Odszukaj. Czy to zrobił nie wiem. Koszt samego sprzęgła i grzałki nie jest tak duży i jeśli faktycznie nie masz co z prądem zrobić to inwestuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trza „nie głupio” sterować. Termostat się nie na da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Dziękuję za wasze wypowiedzi ! 

Ferolii Bluhelix 24kw to piec kondensacyjny. Generalnie, z tego co czytałem to w przypadku podłogówki temperatura pieca: 
to na wyjściu 55, na wejściu 45 st. 

Chodzi o to, żeby grzałka zajmowała się tym, żeby temperatura w obiegu CO nie spadła poniżej 55, a co z a tym idzie ograniczy to częstotliwość załączania pieca będzie mniejsza, a co za tym idzie spalanie mniejsze. 

Podłogówkę mam na całym domu czyli 170 m. kw, czyli technicznie na  podłodze mam około 1000 m bieżących rur. 
Rurki 16, czyli na każdy mb  0,113 l (dane z strony producenta), w obiegu będę miał około 120 l wody, czyli  teoretycznie zadaniem takiego dogrzewacza było by zadbanie grzanie wody w przedziale 45-55 (czyli.10 st. dla 120 /wody.)

W kwestii sterowania myślałem nad termostatem/programatorem(czujnik temp ustawiony, 45 stopni grzanie z pieca do temperatury roboczej/ 55-45 grzanie z grzałki, <45 grzanie z pieca). Programator trzeba będzie ogarnąć. 
 

1 godzinę temu, sambor napisał:

Aby grzać przepływowo w czymś podobnym do sprzęgła to trzeba dać na 1 czy 2 kW, a z 6-8kW prądu.

Nie wiem czy będzie się opłacać 

Nie rozumiem, o co Panu chodzi ??? 
Linki przedstawiają urządzenia 6KW




 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55C na podłogówkę z kondensatu? Toż to głupota.

Naszkicuj schemat tej instalacji.

22 minuty temu, PabloTP napisał:

Programator trzeba będzie ogarnąć. 

Programowalny regulator temperatury PID z wyjściem PWM na przekaźnik cyfrowy SSR. Na termostacie tego nie ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura? Taka jak na podłogówkę, czyli zazwyczaj z przedziału np. 25-35C. To już zależy od instalacji.

Czy te sprzęgła maja wejście na czujnik np. PT100 od regulatora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.