Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stalmark eko vegas 14kw nie utrzymuje temperatury, dymi


Qualines

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem dotyczy sąsiadki która od tygodnia posiada piec stalmark eko vegas. Przez tydzień wszystko było w porządku, dziś po czyszczeniu przewodu kominowego piec zaczął mieć problem z utrzymywaniem temperatury. Buka się pomiędzy 37-41 jak puści wodę na grzejniki wychładza się nie jest w stanie utrzymać temperatury. Do tego niemiłosiernie dymi, płomień jest całkowicie zduszony, dopiero po otwarciu dzwiczek jak zalapow powietrze pali się. Doszedłem ustawieniami do tego że pali się coś tam dymi ale jest płomień który widać jednak nie może utrzymać temperatury. Ustawienia żadne nie były zmieniane, tylko czyszczony przewód. Temperatura spalin 45-53 stopnie. Po wygaszeniu piecu wyczyszczeniu go porządnie nie znalazłem przewodu który prowadzi z paleniska do wylotu komina(tam gdzie są te pięterka) przy wszystkim są ogromne ilości wilgoci do tego stopnia że z łączenia rur kominowych kapie woda.

przed moją ingerencja żadne ustawienia nie były zmieniane od czasu montażu kotła.

jeśli chodzi o sam komin wszystko w nim w porządku.

miał ktoś podobne problemy? Jakieś pomysły o co chodzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czopuch kotła udrożniłeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na brak powietrza. Czy dmuchawa nie jest zasłonięta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kocioł,czopuch i komin są wyczyszczone to najprawdopodobniej jest zapchany palnik. Ostatnio miałem taki przypadek też u sąsiadki,tylko że w kotle Defro. Po czterech latach nieczyszczenia palnika nazbierało się tam tyle syfu,że aż zatkało przewód którym powietrze dostaje się do palnika. Przewód ten w Defro jest pod skosem,ze spadkiem w kierunku dmuchawy i niedużo brakowało aby to wszystko zaczęło się wsypywać do niej. Po wyczyszczeniu kocioł ożył. Szybko łapie temperaturę i nie dymi.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Cały czas mówiłem ze jest coś nie tak z przepływem z komory spalania do komina jednak nikt się ze mną nie zgadzał bo dym leciał. Upewniliscie mnie tutaj w tym przekonaniu. Przebadalem piec dokładnie w środku, najprawdopodobniej przy montażu płyta na górze komory spalania która powinna znajdować się bezpośrednio nad palnikiem, przesunęła się do tyłu komory spalania zasłaniając otwór(pewnie rodzaj cegły szamotowej która ma chronić blachę bezpośrednio przed ogniem) Do czasu czyszczenia było ok bo gazy mogły spokojnie przepływać przez szczelinę pomiędzy płyta a blacha, po pierwszym czyszczeniu te otwory się zapchały i problem gotowy. Płytę przesunąłem spowrotem na swoje miejsce, podkleilem do pozostałych płyt silikonem kominiarskim wszystko zaczęło funkcjonować tak jak powinno.

Dzięki za pomoc. Post można zamkanc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.