Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o kotle - lokalny producent.


Bartek40

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Lokalny producent ma w ofercie kocioł na pellet. Nazywa się to CHOW-PIEC VIP, moc 25 kW. Palnik Venma i sterowanie tech. Wymienniki poziome - to najbardziej mnie martwi, jest też strasznie ciężki - cały zestaw 530kg. Kusząca jest jednak cena - 9500. 

Link do DTR gdzie można zobaczyć budowę kotła. Dodam że nie mam problemu zeby poświęcić trochę czasu na czyszczenie, pytanie tylko czy jest to bardzo upierdliwe 

Porównując go do np. Kotlospaw Duoko gdzie wymienniki też są poziome wychodzi to bardzo korzystnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tanio na początku nie zawsze oznacza też tanią i bezproblemową eksploatację. Producent kotła mało znany. Po pierwszych oględzinach można powiedzieć,że to wymiennik od kotła ekogroszkowego z palnikiem pelletowym. Co do sterowania i palnika to niech się wypowiedzą koledzy pelleciarze. Ja jestem ekogroszkowy. Kolejna sprawa to moc kotła. Czy Ty potrzebujesz aż 25 kW ? W DTR jest podany zakres modulacji od 7 do 25 kW. Może się okazać że Twój dom będzie potrzebował mniej niż 7 kW,a w bardzo mroźne dni nie wykorzysta nawet połowy mocy tego kotła. Dobrze by było abyś podał co ogrzewasz,jakie jest ocieplenie, metraż,jaka instalacja.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie potrzebuje 20kW, dokładnie pisałem o tym w innym temacie. Mój dom nie jest typowym domem jednorodzinnym, dodatkowo znajduje się w górach na wzniesieniu więc potrafi srogo wiać, dlatego też wolę mieć zapas nawet kosztem większego zużycia paliwa. 

Chciałem zapytać o uciążliwość czyszczenia tego kotła i porównanie do kotlospaw DUOKO, który też ma poziome wymienniki a kosztuje duo więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten twój drugi temat. Powierzchnia będzie spora. Z tego co pisałeś to chciałeś montować 2x20 kW ekogroszek. I byłeś zainteresowany kotłem Skamp. Rozumiem że masz tam u siebie pellet w dobrej cenie że zmieniasz ekogroszek na niego.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz więc na Skamp-Pv 15 PEL w którym masz średni odlew palnika SV-200n czyli palnik ma 25 kW i wyciągniesz z tego kotła spokojnie >20 kW w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.