Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie gazu w Buderusie, a może ja przesadzam?


bula258

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi z ustawieniem na bardziej ekonomiczną prace kotła Buderus 24kW? Czy też spalanie moje jest w normie przy -20 brał 18m3 obecnie przy -2 - +6 bierze ok. 10-12m3.

Dom 170m2, podstawowe ogrzewanie to podłogówka góra i dół, grzejniki dwa w łazienkach i jeden w wiatrołapie. Dom jest stary z lat 70 ale ocieplony styropian 15cm grafit, okna nowe trzyszybowe dach ocieplony pianą pur.

Zamontowane sprzęgło Afriso z jednym zaworem mieszającym i siłownikiem na podłogówkę na grzejniki idzie bezpośrednio przez sprzęgło bez zaworu. Ostatnio zamontowałem sterowniki mm100 na obydwa obiegi żeby piec pracował ciągle według tem. zew.  i podłogówka się nie wychładzała bo przy ustawieniu według tem. pokojowej wyłączał się na kilka godzin za to potem pracował na maxa kilka godzin żeby znów nagrzać podłogę. Nic to nie dało za to nawet wzrosło spalanie o kilka metrów na dobę.

Czy jest jakieś sprawdzone ustawienie tego pieca żeby pracował optymalnie chodzi o ustawienie temperatury zasilania, krzywej grzewczej itp. Ala i co to są kelwiny przegrzewania czy jakoś tak? Dodam, że serwis Buderusa to jedna wielka porażka tylko sprzedać produkt a potem nie mają czasu na pomoc w ustawieniach.

Chętnie podam numer. tel. lub zadzwonię do osoby która zna te piece i mi pomoże w ustawieniach. Sterownik RC 310 wejść do menu serwisowego potrafię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy -20'C zużył 18m3 metanu, to budynek zużył 196kWh, czyli zapotrzebowanie budynku to 8,25kW, przy 170m2 powierzchni daje to około 48,5w/m2.

Moim zdaniem to nienajgorszy wynik, taki powiedziałbym standardowy, tym bardziej, że nie wiemy jaką izolację ma dach, a to największa droga ucieczki energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach ocieplony pianą z moich obserwacji uważam że jest to dobrze zrobione śnieg zalega na dachu nie topi się w lato również jest zimno pomieszczenia nie nagrzewaja się od słońca. 

Co do spalania w duże mrozy nie mam uwag jest to normalne ale za to chce poprawić ekonomie podczas temperatur w okolicy 0 stopni. Wtedy te 10m3 wydaje mi się dużo.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porównania spalania bierze się temperatury dobowe średnie a nie minimalne. Pytanie czy temperatura -20 utrzymywała się całą dobę. Czy taki mróz występował 1 dobę czy może ponad 2. w pierwszej dobie zawsze temperatura "widziana" przez budynek nie będzie taka niska. Temperaturę średnią 0 stopni mamy bardzo często. Ale temperaturę średnią na poziomie - 20  nawet w tym roku mieliśmy tylko w kilku miejscach w kraju, praktycznie tylko na Suwalszczyźnie. W innych częściach Polski temperatura tylko na kilka godzin przebiła -20 stopni ale średnio dobowo wychodziła na poziomie od -10 do -18

Np w Terespolu wschodnia granica najzimniejszy dzień zimy 18 stycznia  była temperatura średnia - 18,2, a w lutym było to już tylko - 12,9

Ważne jest również nasłonecznienie i siła wiatru, które się uwzględnia przy porównaniach.

Gdyby wyliczyć wszystko jak należy to zużycia gazu pewnie będą się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.