Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłownia do ogrzewania podłogowego


wojt2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu obserwuje forum i kilka razy znalazłem pomoc bez zadawania pytań. Teraz zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Nie mam pomysłu na wykonanie poprawnie kotłowni…..

1.Jak wykoanc kotłownie do instalacji??? Czy pompa z kotła ogarnie to wszystko?

2. Stosowac sprzęgło + pompe za sprzęgłem?

3. Sterowac pogodowo czy strefowo Salusem lub Techem?

Dom nowo wybudowany 210 m2, dwulokalowy 56m2+154m2. Docelowo na zewnątrz będzie ocieplony styropianem 20cm. Podłoga parter 15 cm , poddasze 10cm + anhydryt. Wykonana  jest instalacja rekuperacji. 

Instalacja 100% ogrzewanie podłogowe + 3 drabinki łazienkowe zasilane z rozdzielaczy o tej samej temperaturze.

Kotłownia znajduje się na poddaszu, posiadam 2 rozdzielacze po 12 sekcji. Zasilanie do rozdzielaczy wykonane z rury PP do górnego jest 3m do dolnego ok 10m. Rura zasilajaca fi40 do trójnika następnie fi32 do każdego z rozdzielaczy.

’’Pętle’’ wykonane z rury kan fi16(niebieska) o następujących długościach.

Mieszkanie I (56m2)

Łazienka - 32mb

Kuchnia + przedsionek- 77mb

Salon podzielony na 2 sekcje po - 75mb

Sypialnia – 57mb

Mieszkanie 2 (154m2)

Poddasze

Sypialnia 1 podzielona na dwie sekcje – 82mb + 60mb

Sypialnia 2 podzielona na dwie sekcje – 45mb + 54mb

Sypialnia 3 podzielona na dwie sekcje – 100mb + 105mb

Pokój 4 – 72 mb

Łazienka - 82mb

Garderoba – 35mb

Przedpokój – 35mb

Parter

Salon podzielony na 2 sekcje po - 105mb

Kuchnia otwarta na salon – 90mb

Łazienka – 40mb

Przedsionek - 50mb

Z racji tego że byłem zmuszony wymienić kocioł w starym domu to kupiłem już z myślą o nowym domie i jest to dwufunkcyjny De Dietrich AMC25/28 BIC. Do kotła na pewno będzie podłączony zbiornik na ciepła wodę albo dedykowany albo specjalny do kotłów dwufunkcyjnych.

Liczę na konstruktywne i rzeczowe odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sambor za odpowiedź, liczyłem na Twoje wsparcie. 

Czyli bezpieczniej założyć małe sprzęgło i pompe za sprzęgłem do rozdzielaczy + sterowanie strefami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jeśli chodzi o płec to błąd podczas zakładania konta.

Zrobiłem tak na szybko ''szkic'' jak to wygląda faktycznie wygląda. Nie mam zdolności komputerowych tak więc proszę o wyrozumiałośc. :)))

Czerwone prostokąty to rozdzielacze, Czarne to grzejniki drabinkowe, zielony to kocioł. 

Liczę na Waszą pomoc. 

Schemat ogrzewanie podlogowe.jpg

Schemat ogrzewanie podlogowe poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł tzn? Z racji tego ze jest dwufunkcyjny? 

Tak, wiem, że powinno być OZC ale niestety mleko się już rozlało... Instalacja jest juz wykonana. Rozstaw wszędzie co 15cm oprócz stref brzegowych łazienek i korytarza, tam jest co 10cm. 

 

Jakies porady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z racji że jest dwufunkcyjny chociaż osobiście do takiego domu bym w życiu nie wybrał dwufunkcyjnego,on prostu nie wydoli na dwie łazienki no chyba że go sprzęgniesz z zasobnikiem warstwowym+cyrkulacja. A mówiąc że nienajlepszy wybór miałem na myśli  że ma wysoką moc minimalną 5,6kW=będzie taktował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł kupiłem dużo wcześniej z racji tego że w starym domu padl mi piec na eko groszek, minął rok i trzy miesiące i jestem z niego mega zadowolony (bez obsługowy a i rachunki sa porównywalne do eko groszku) 

Tak, do kotła będzie dedykowany Zasobnik dwuwarstwowy. 

Piec nie był najtańszy tak więc nie planuje zmieniać go na inny. 

 

Wracając do sedna nie wiem jak wykonać kotłownie w takik układzie. Chodzi mi o samo ogrzewanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.