Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie dachu skośnego pianą PUR.


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam drugi domek na działce (ok 70m2), pierwsza chałupa ocieplona wełną szklaną 30cm, teraz chciałbym położyć na drugim pianę PUR, ma ktoś jakieś doświadczenie, coś poleci, ile piany PUR powinienem położyć zakładając, że chciałbym mieć odpowiednik ok  40cm ocieplenia wełną ?

Jakieś porady drodzy Państwo ? Wiem, że od środka musi być wszystko szczelne, żeby piana nie "wylazła" na elewacje i obróbki blacharskie. O to oczywiście powinna zadbać ekipa, ale wiadomo jak to w życiu bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się pod temat, bo też jest w kręgu moich obserwacji i zainteresowań.

Mnie co do piany zastanawia jedna rzecz, jej izolacyjność akustyczna, podobno jest znacznie słabsza od wełny i celulozy wdmuchiwanej, to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekipy, żeby nie robić pod górę i niepotrzebnie przepłacać to sam zabezpieczam np ścianki kolankowe w steropian, wystarczy tylko na wcisk pod krokwie wsadzić żeby zamknąć komorę. Na stropy wystarczy im tylko dobrze naciągnięta folia i wypełnią wszystko. Tylko że ja będę miał świeżo położoną folie i połać, krokwie tylko stare zostają. Także ja mam problem z głowy i pewno miesiąc roboty mniej, bo oczywiście robił bym to pewnie po godzinach pracy i weekendy. Druga sprawa to dofinansowanie, bo przedstawiam tylko fv i problem z głowy, a tak od razu dostałem info, że jak chce cokolwiek sam zrobić to pierwsze co przyjdą sprawdzić to właśnie to i na 100% będą się czepiać. A tak mają dupochron w postaci faktury. 134m2 wyszło 7900netto +8vat. 20cm z lamdą 0,038. Z tego co gość się chwalił a widać że ma pojęcie to są drugą co do wielkości firmy w Polsce. Mają podobno wyłączność na ten materiał https://www.icynene.pl/. Akurat są 10km ode mnie, także jestem na 100% przekonany do tego.
https://izo-express.pl/oferta/ocieplenie-dachu/

Nie pytałem o właściwości dźwiękochłonne, bo mi na tym zupełnie nie zależy, bo generalnie mieszkamy na sporym uboczu.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie, czy piana po aplikacji powinna być zabudowana ? i nie może być narażona na promieniowanie słoneczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianę na pewno trzeba zabezpieczyć przed promieniowaniem UV, najprościej i najtaniej jest pomalować ją zwykła emulsją. Piane PUR dobrze jest też zabezpieczyć prze wilgocią bo to nic innego jak twarda gąbka, która będzie nasiąkać wilgocią z budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w sumie nie zapytałem, bo gadaliśmy ponad godzinę, ale chodziło mi to po głowie, co zrobić z tym co będzie odkryte. Pod płyty GK daje folie, bo powiedział żeby dla świętego spokoju dać. Zapytam gościa jeszcze czym według niego najlepiej zabezpieczyć

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankę PUR musisz traktować podobnie jak wełnę, bo jest otwarto komórkowa, piankę PIR wystarczy zabezpieczyć prze promieniowaniem UV, jest zamknięto komórkowa i przez to nienasiąkliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To która ma trafić na ocieplenie dachu ? Ja rozumiem, że wszyscy potrafią czytać, ale chętnie zasięgnę opinii tych co to robili, a nie tylko czytali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa typy pian nadają się do docieplenia od wewnątrz. Piana PIR ma o około 30% lepsze właściwości termoizolacyjne, jednak dokładne ich parametry zalezą od proporcji składników. Piane PIR można również stosować jako ocieplenie od zewnątrz, ale tego nie polecam, bo jest to materiał podatny na uszkodzenia mechanicznie i wymaga malowana co kilka lat żeby zabezpieczyć go przed słońcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość też odradza zewnętrzne ocieplenie pianą. Twierdzi że ktoś się uparł i zrobili dom, ale przede wszystkim największy problem był z wyrównywaniem powierzchni. Nie interesowałem się pianką PIR, ale wydaje mi się że to raczej do szczelnie zamkniętych profili typu komora chłodnicza.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie naturalnie od wewnątrz natryskiwane na deskowanie, nad deskowaniem membrana i blachodachówka.

 

Ile ten piany trzeba "nawalić", żeby odpowiadała 30cm wełny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, o6483256 napisał:

Ile ten piany trzeba "nawalić", żeby odpowiadała 30cm wełny ?

Powinieneś przyjąć 30cm dla piany PUR i 20cm dla piany PIR, ale to też zależy kogo pytasz i jakie i są proporcje składników. Ja mam informacje od producenta i on zawsze tak to porównuje, jak trafisz na handlowca to, to porównanie może być trochę inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy ocieplenia pianką, czy pianka dobrze wygłusza akustycznie, opady deszczu i szum wiatru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tego gościa nie da się słuchać, wytrzymałem może minutę !

 

PS 

 

Po pierwszych wycenach, mam ceny z kosmosu, z robocizną i dobrą wełną wychodzi mi taniej. Druga sprawa, że jak mówię, że chcę 30cm to otwierają oczy, dlaczego tak dużo. 

To samo miałem jak wkładałem 30cm wełny, też było podobno dużo, a teraz włożyłbym 45. Idź mnie w p... z tymi firmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.