Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Częste przegrzewanie palnika


Patrykos666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Mam pewien problem z przegrzewaniem palnika , po napaleniu nagle palnik się grzeje do 70 stopni i wyje non stop alarm ,że przegrzano palnik. Nie dzieje się zawsze , ale co jakiś czas. Serwisant kazał zmienić pellet , lecz po zmianie pelletu dzieje się to samo i teraz nie wiem czy ustawienia są bani czy jak.Serwisant kazał pozmieniać modulacje powietrza ale to bez zmian. Obok palnika mam non stop czarno jak na zdjęciach , piec czyszczony prawie codziennie. Czy koś się zna dobrze co może być przyczyną i jak to ogarnąć?

 

Piec Kostrzewa Mini Bio 10 kw i Palnik Platinum Bio

152070779_426043895326251_1143210176995892832_n.jpg

152870307_797452627645072_8112458636488707934_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tlenu, cofka kominowa psuje tutaj spalanie. Jest w kotłowni wentylacja nawiewno-wywiewna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, eliks napisał:

Brak tlenu, cofka kominowa psuje tutaj spalanie. Jest w kotłowni wentylacja nawiewno-wywiewna? 

Oczywiście ,że jest. Przez 2 lata użytkowania pieca nigdy tak się zdarzało. Dopiero jak piec wpadł w  pętle czyszczenia , serwisant coś tam pozmieniał w ustawieniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj ostatnich postów. 

Wyczystka z tyłu wyczyszczona? 

Przeważenie pelletu było zrobione? 

Na jakiej mocy przeważnie pracuje palnik i ile w tym czasie podaje paliwa? 

Otwory napowietrzające w ruszcie są drożne? 

Nie wiem po co on w ogóle do Ciebie przyjechał... Jeszcze napisz, że wziął za to kasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , Nawet wczoraj jeszcze raz czyściłem.

Tak , Przeważanie było robione przez serwisanta.

Często idzie powyżej 12 KW. Ustawienia są na 13,5 KW , cykl podawania paliwa 20 sek, wydajność podajnika 8.6kg/h , Kaloryczność paliwa 5,0 kWh/kg

Czy przy 47 m2 jest sens w ogóle ,że ten serwisant ustawił Minimalną temperature kotła 60 C , a max 75 C ?

Tak często czyszczę ten piec tylko jeszcze nie rozkręcałem palnika ze śrub bo nie wiem czy to ma wpływ na gwarancję.

Tak 150zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł pracuje od jakiegoś termostatu i się wygasza?

Czy jak dochodzi do 60 st na kotle, to schodzi z mocą i tak sobie pryka. Jak wygląda płomień przy niskiej mocy? ( podejrzyj) może na niskiej mocy za mało dmucha i wędzi też na czarno. 

Żeby zdjąć sam rusz wystarczy zdjąć nakładkę ceramiczną. Obejrzyj czy otwory nie są pozaklejane. 

Min temp kotła zwiększ do ok 70 st. 

P. S. 

I te 13.5 KW to po co? Ustaw na 10KW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam termostaty w kaloryferach , jak się nagrzeją to się wyłączają.

Po odpaleniu i rozgrzaniu leci z mocą 12,1 Kw , przy 55 spada do 12 Kw , a po 60 leci od 9 Kw w dół  przy 63 leci 3,6 Kw przy nadmuchu 30%.

Ruszt to ja czyszczę , nawet wczoraj cały był wyczyszczony ale zawsze zostaje coś na ruszcie i się skleja ? i tak sadza się osadza jak na tych zdjęciach.

Nie za wysoka ta temp. te 70 st.? , a jak nawet dobra to jaki max?

13,5 sam nie wiem , Pellet jaki używam to firmy Kaczkan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując : Kocioł się wygasza, ponieważ przekracza górna granice temp.  Załącza się jak temp kotła spadnie o ustawianą histerezę? Tak? 

Od temp 63 do 75 pryka i smoli. Niestety, ale to nie jest palnik, który sprawnie moduluje  na niskiej mocy. 

Możesz dołożyć termostat pokojowy i niech on steruje kotłem na zasadzie wyl/ wł, ale komfort w chacie gorszy ( zresztą teraz też kocioł się wygasza i pewnie pompa CO robi STOP ,wiec grzrjniki po jakims czasie robią się chłodne. 

Ustaw mu min moc ( przykładowo) na 60%  i sprawdź do jakiej mocy zejdzie po przekroczeniu 63 st.  

Kurcze, na odległość to takie macanie przez ścianę. ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam  @Trener40 jaka tam odległość , niedawno łazika posadzili na marsie to  się nazywa odległość hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.