Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pieca węglowego na piec elektryczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie zaznaczę ze o piecach mam praktycznie zerowe pojęcie dlatego szukam porady w sprawie wymiany pieca.

Do końca tego roku muszę wymienić stary kilkunastoletni piec węglowy. Niestety nie mamy dużego pola do popisu ponieważ mieszkamy w kamienicy (bez możliwości dotacji), piec mamy w kuchni która jest mała. Nie mamy kotłowni. Szukam pieca który można podłączyć do obecnej i stacji co. Posiadam dwa pokoje w którym są 3grzejniki aluminiowe, wodę podgrzewam boilerem. Posiadam również zamontowaną pompe do co. 

Mieszkanie 75m 

Że względu na to wszystko zaczęłam zastanawiać się nad piecem elektrycznym. Czy ktoś może doradzić czy to dobry pomysł i jakie są koszty ogrzewania na taką wielkość mieszkania. Chyba że ma ktoś propozycje zastosowania innego pieca. Niestety nie mam mozliwosci dużego budzetu.... 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrubnie licz 5 000 kWh na każdą spaloną wcześniej tonę węgla. Na ile kW masz przyłacze w mieszkaniu? Uciągnie ogrzewanie elektryczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.