Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zaworu lub wkładki


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ostatnio zaczął mi przeciekać zawór termostatyczny przy drabince w pralni. Cieknie spod tego dzyndzla, na który naciska głowica termostatyczna.

No i teraz mam pytanie: czy ta część z mosiądzu to jest wykręcana wkładka czy będę musiał wymienić cały zawór kątowy? Jeśli to wkładka to jest jakiś standard czy jeden diabeł wie?

Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

1.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę nikt nic nie podpowie?

Powtórzę pytanie: czy ta część z mosiądzu to jest wykręcana wkładka czy będę musiał wymienić cały zawór kątowy? Jeśli to wkładka to jest jakiś standard czy jeden diabeł wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Sambor, na Ciebie zawsze można liczyć.

Czyli rozumiem, że to jest wykręcana wkładka, tak? Czyli jak ją wykręcę i zwymiaruję to będzie wiadomo co z tym fantem? Czy może wystarczą jakieś wymiary bez wykręcania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiszesz w google wkładka do zaworu grzejnikowego i masz odpowiedz w 5s , samych zaworów jak i wkładek jest pewnie tyle co i producentów , nie ma na to żadnej normalizacji , najlepiej jakbyś znał producenta zaworu wtedy dokupisz wkładkę lub wykręcić wkłądkę i biegac po sklepach i szukać takiej samej ,a le czy to się opłaca  czy wymienisz wkładkę czy zawór , odciąć grzejnik i spuscic wode musisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz jaki producent to kupujesz drugi zawór
Jego rozbierasz i wiesz co i jak z wkładką
Da się wymienić na szybko nawet bez spuszczania wody bo już tak robiłem
Ważne żeby czynnik był już chłodny inaczej się poparzysz
Wyłączyć ogrzewanie, poczekać, spuścić tyle wody żeby ciśnienie zeszło, i szybkim ruchem wkładasz i wymieniasz w drugiej ręce trzymając miskę ;)


Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ameno25 - niby racja, ale wkładkę wymienię "od przodu" a cały zawór... Strasznie kiepski jest tam dostęp, więc preferowałbym jednak wymianę samej wkładki. 

KarolBI - Spokojnie, instalacja ma rozdzielacz z zaworkami. Co prawda nikt ich nie podpisał, który jest od którego grzejnika ale zamknę wszystkie i z bańki, ucieknie maksymalnie tyle co w rurce rozdzielacz-grzejnik. Wiem w której hurtowni były kupowane to się któregoś dnia przejadę i coś dobiorę. 

Wielkie dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.