Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór termostatyczny - brak możliwości zwiększenia temperatury


awiator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w tym roku dopadał mnie pewien problem. W moim ogrzewaniu podłogowym mam mieszacz http://www.wattsindustries.com/images1/WIPL/Literatura%20po%20polsku/DTRki/pl_ISO-THERM_140919.pdf . O jego funkcjonalności nie będę pisał bo wielokrotnie pisałem, że to słabe rozwiązanie ale do tej pory działało. Niestety w tym roku przestało. Przed wczoraj przyszła "Bestia ze wschodu" i temperatura na dworze dość mocno spadła. Byłem na to gotowy więc wcześniej poszedłem do kotłowni i podkręciłem temperaturę czynnika o parę stopni. Niestety wielkie było moje zdziwienie gdy dziś rano miałem 17 st w domu zamiast upragnionych 20 przy -12 (w dzień) na dworze.. Poszedłem do kotłowni i okazało się, że temperatura czynnika idącą na podłogówke to tylko 29 st. C. Odkręciłem zawór maksymalnie i okazało się, że nic się nie zmieniło. Podniosłem również temperaturę na kotle do 75 i wciąż bez efektu. Wygląda jakby zawór utrzymywał temperaturę na 29 stopni czyli taka jaka puszczałem przy 0 na dworze. Wkręcenie zaworu z kolei skutkuje zmniejszeniem temperatury idącej na podłogówke. Nie wiem do końca jak on jest skonstruowany ale wygląda na to, że gdzieś mógł się jakiś kamień kotłowy albo coś nagromadzić i teraz blokuje możliwość wprowadzenia pełnych nastaw. Czy macie pomysł jak bez wymontowywania naprawić ten zawór?

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na dworze spadła do -18 a w domu do 15. Dla potomności. Zacząłem kręcić zaworem jednocześnie pukając w niego małym młoteczkiem i udało się uzyskać 32 stopnie czynnika. Do 36, które powinienem mieć ustawione aby przy -24 mieć w domu komfortowa temperaturę jeszcze trochę brakuje ale już nic chyba nie osiągnę.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.