Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Problem z aktualizacją


AdamKola

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z użytkowników SKZP 02 ściągał ostatnio aktualizator ze strony co.sterowniki ? Mam soft 2.27 a chciałem zaktualizować do 2.43. Wcześniej aktualizowałem kilkakrotnie bez problemów na widows 7. Po resecie comp. wgrany mam windows 10 i musiałem od nowa pobierać program do aktualizacji. Wszystko robię wg. instrukcji, ustawiam port itd. konwerter ten sam, wciskam aktualizuj i nic się nie dzieje. po wyłączeniu programu mam taki napis error in aktualizator. Co za cholera ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, carlo napisał:

Sprawdź sterowniki od kabelka a później rób wg instrukcji.

OPISAKTUALIZACJI.pdf 229 kB · 6 pobrań

No i d...Sterowniki wporządku, kabel ok. laptop ok. wszystko sprawdzone dzisiaj przez fachowca od elektroniki, prób aktualizacji na różnych prędkościach kilkanaście, dalej po wciśnięciu aktualizuj nic się nie dzieje. Poddałem się... pozostaje przy 2.27. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, DarekDaro76 napisał:

A ile czasu czekałeś że stwierdziłeś że nic się nie dzieje? U mnie to było chyba z 5 minut. Potem ruszyło i było ok

max 1 min. wcześniej ruszało po 2-5 sek. ale jeśli trzeba poczekać te 5 min. to spróbuję jeszcze raz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wlasnie było. Sprawdź na różnych prędkościach. Skłaniam się tym niższym. Portal też możesz spróbować zmienić. U mnie po 3-4 min dodatkowo wyskoczył com 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wlasnie było. Sprawdź na różnych prędkościach. Skłaniam się tym niższym. Portal też możesz spróbować zmienić. U mnie po 3-4 min dodatkowo wyskoczył com 4

 

Chodziło mi o,, porty,, słownik sam zmienił. 

@marekd klikales skanuj porty? Co Ci wyskoczyło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AdamKola napisał:

No i d...Sterowniki wporządku, kabel ok. laptop ok. wszystko sprawdzone dzisiaj przez fachowca od elektroniki, prób aktualizacji na różnych prędkościach kilkanaście, dalej po wciśnięciu aktualizuj nic się nie dzieje. Poddałem się... pozostaje przy 2.27. 

Weź kabel szeregowy RS232 i laptopa/pc-ta z portem COM i zaktualizujesz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnia jest problem z nowym softom laptopa win 10 i w nim sterownikom kabla,cos tam nie gra.Kabla laptop znalaznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekanie 10 minutowe nic nie dało. Dla pewności zamówiłem konwerter od Timela sugerując się opisem takiej samej przypadłości jednego z forumowiczów  nick. jujuk3 (strona 525). Jemu wymiana kabla pomogła. Od czegoś trzeba zacząć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło na nowym programatorze USB RM-82 od Timela. Temat zamknięty. Ale swoją drogą dziwna to sprawa... Próbowałem dziesiątki razy kablem RS 232 sprawdzonym na innym urządzeniu gdzie transmisja danych była w obu kierunkach, a na skzp nie chciało aktualizować przy różnych kombinacjach z prędkością, portami i czasem odczekania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze siebie temat.
U mnie jest problem ze znalezieniem portu com. Okno tak jakby nie aktywne. Skanuj porty też nie działa. Urządzenie do aktualizowania od Tomka z Timel. Zresztą poprzednie aktualizacje już wgrywałem i było ok. Nie wiem co począć.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.