Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przed sezonem grzewczym zakupiłem piec na pellet 10kw. Przyjechali zamontowali oraz ustawili parametry które widoczne są na zdjęciach. Wcześniej w tym miejscu stał stary kopciuch. Nie jestem do końca przekonany że te ustawienia są poprawne.  Mógłby wypowiedzieć się jakiś specjalista odnośnie parametrów i czy w ogóle poprawnie zmontowali tę instalację ? Oraz jak ustawiać mieszacz wody w zaworze, obecnie mam na 3.5 "skala jest do 6". Do tego mam jeszcze jeden problem, woda w bojlerze strasznie długo się nagrzewa, co może być powodem ? Wydaje mi się że coś zje****, idzie mi dość dużo tego pelletu...

20210106_191705.jpg

20210106_191718 (1).jpg

20210106_191534.jpg

20210106_191726.jpg

20210106_191733.jpg

20210106_191540.jpg

20210106_191544.jpg

20210106_191548.jpg

20210106_191552.jpg

20210106_191558.jpg

20210106_191609.jpg

20210106_191619.jpg

20210106_191629.jpg

20210106_191633.jpg

20210106_191641.jpg

20210106_191644.jpg

20210106_191651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz majstrów z mordę i po skończonym sezonie niech Ci tą instalację poprawią,ale według prawidłowego schematu i zgodnie z normą.Jeśli nie to niech oddają kasę za spier....ną robotę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Popcorn1 napisał:

Bierz majstrów z mordę i po skończonym sezonie niech Ci tą instalację poprawią,ale według prawidłowego schematu i zgodnie z normą.Jeśli nie to niech oddają kasę za spier....ną robotę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Można jaśniej ? Za bardzo nie ogarniam takich rzeczy. Podeślesz mi jak to powinno wyglądać prawidłowo ?

BTW. Oto takich mamy fachowców w PL :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zrobili to szybko kto wie może i tanio działać, pewnie działa lecz nie wygląda. Wiaderko jest świetne można wiedzieć ile taka praca kosztowała.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz schemat od kolegi Sambor bedzie lepszy od ich wyczynu, na dodatek zakup silownik na zawor .

1204403768_zaw4-Djedenobieg.jpg.cd21685b62e912b1af5d4f6c278c1270.jpg.ef6712dd42da2b1ea798067d570f685d.jpg

I niech zrobią to w stali bądź miedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mpt napisał:

Oto takich mamy fachowców w PL

Nie należy mylić fachowców z tymi co są brani z łapanki do roboty za parę złotych.

Fachowiec weźmie 3x tyle, zrobi raz i koniec, ale taki tani wykonawca dodatkowo daje ci szansę zaistnieć w mediach np na forum.

Dobrze jak miedzy partactwem a  porządnym wykonaniem nie będzie jakiegoś większego kłopotu albo buuum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba po to zrobione na pex-ie aby można kocioł odsunąć do czyszczeni komina i kolana :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie znam tego sterownika. Jak coś to szukaj tu na forum kolegi @Pieklorza,on produkuje podobne kotły z takim sterownikiem. Powinien pomóc. Z twojego wcześniejszego wpisu rozumiem że pseudo fachowcy,którzy robili instalacje,wsadzili też paluchy do ustawień sterownika.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś wziął Technixa to byś przynajmniej jakiś serwis miał. @Pieklorz może Ci pomoże, co nie zmienia faktu że instalacja do zmiany. Najgorsze jest to, że olewasz to co koledzy napisali wyżej i problem widzisz tylko w ustawieniach kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, eliks napisał:

Jak byś wziął Technixa to byś przynajmniej jakiś serwis miał. @Pieklorz może Ci pomoże, co nie zmienia faktu że instalacja do zmiany. Najgorsze jest to, że olewasz to co koledzy napisali wyżej i problem widzisz tylko w ustawieniach kotła. 

Kogo olewam ? o_O

Napisałem

3 godziny temu, mpt napisał:

Dobra, wiem już ze instalacja jest niepoprawnie zrobiona, ale czy ktoś może się odnieść do ustawień pieca ? Puki co chciałbym porównać czy ustawienia są poprawne...

Zajmę się tym po okresie grzewczym. 

Teraz jestem ciekawy ustawień jakie powinny być na sterowniku ARGOSBLACK.

Jak się człowiek nie zna to potem takie cyrki wychodzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No olałeś bo nie ustawienia są tu problemem a ty mówisz że zajmiesz się tym po sezonie, obyś doczekał w zdrowiu do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wpisz w googlach instalacja centralnego ogrzewania i zobacz grafiki ewentualnie popacz na youtube jak wyglądają instalacje. zadzwoń do kogokolwiek np z olx jakiegoś hydraulika i opisz co masz to on tobie powie czy tak się robi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpt nie mów że zbyt tępy bo nie każdy na wszystkim musi się znać. Schemat masz powyżej a ciągnięcie pexy od kotła jest niezgodne ze sztuką i niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do pelletu temperatura załączenia pompy CO na 45

2. Kocioł 10kW daj podawanie 3sekundy a pauza zalezy od pelletu miedzy 4 a 8sekund, sugeruję dać na 6sekund

3. Powietrze OK dla rozpalania 40% a do pracy zależy jaki pellet, wyjściowo 60%

4. Przesyp dla tego małego palnika to bodajże 5-6kg, ale to ma tylko znaczenie jakbyś chciał licznik spalania obserwować i dograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.