Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie parametrów pieca na pelet 10kw


marcinl-lewandowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o poradę jak ustawić parametry podawania i postoju oraz dmuchawy ,piec 10kw  firmy kotłostal palnik technix sv200 sterownik Argos PID black.W mecie wyczytałem że podawanie i pauza czyli cykl powinien być równy 1 min np.20sek podaje 40 sek.pauza,czy to prawda?Proszę o wszelakie podpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uniwersalnych ustawień. Poza tym przestawiasz cokolwiek dopiero jak zauważysz że jest taka potrzeba. Nie tyka się ustawień bezmyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale uważaj na jakość pelletu. Bo bez szamoczyszczenia palnika, jak pojawią się spieki to zacznie sie tragedia. Nie znam tego sterownika to nic nie podpowiem. Zasada przy pellecie jest taka, że kocioł musi pracować na dużej histerezie. Tzn ustawiasz temp zadaną na 65. kociol osiąga i się wygasza. Z histerezą np. 10 stopni ponownie odpali sie przy spadku do 55. Regularnie też czyść te poziome półki. Bo zalegający pył mocno ogranicyz sprawność kotła. 

Jakie masz zabezpieczenie powwrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zawór 4d afriso z siłownikem i jak mam nastawione 65 sto.na piecu to powrót jest ok 56sto. To że pelet musi być a1 do tego palnika to wiem 

Z tą tem.to się zgadza jak mam 65 stopni ustawione tem i podejdzie do 70 to się wygasza wiadomo że podejdzie jeszcze z 4 stopnie potem jak tem spadnie do 60 to się odpala ponownie.i nadania tem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 17:49, marcinl-lewandowski napisał:

Zapytam inaczej lepiej ustawić tak aby osiągną temperaturę np jak mam 60 osiągnie 65 i się wygłasza pużniej jak spadnie tem. to się odpala i ,czy tak aby pracował na 20% swojej mocy utrzymując daną tem.

Skoro jak pisałeś w innym wątku masz mokro w kotle od kondensatu to lepiej min. moc kotła podbij na 50% i niech nie moduluje niżej bo widocznie masz bardzo chłodne spaliny.

Do tego zadana min 60C a nie jak w tym drugim wątku bo zajedziesz kocioł.

Nastawy - podawanie 10s przerwa np. 30s i tak ją dostrój żeby przy działaniu kotła z mocą 100% było widać patrząc z ukosa do palnika końcówkę żaru, czyli żeby ni wypadał niedopalony pellet ani też się nie paliło za głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem teraz tak jak napisałeś,ale mam kolejny problem z tem. zaworu mam nastawione na 45 stopni a siłownik steruje zaworem tak że jest 39,na piecu 68 stopni, powrót 60,przedtem było dobrze dzisiaj rano jak odpaliłem piec tak się zaczęło dziać.Ustawiłem np.tem. 36 to siłownik ustawiał zawór tak ze było 45,o co tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.