Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet - praca ciągła czy wygaszanie


ŁukaszOP

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na Fuzzy Logic kocioł nie przebija temp zadanej (chyba że jest woda podgrzewana i wyłączy pompke i jest na 80, 100 procent mocy to wtedy nie zdarzy zejść na modulacji i faktycznie się wygasi). Sterownik Plum. Ciągła praca 24/24. Lepiej wychodzi niż rozpalanie co 1.3 godziny od termostatu , histereza na termostacie wczesniej była 0.6. Słabe ocieplenie domu. obecnie histereza na termostacie 0.2 i kociol puszcza albo 40 na grzejniki albo 45 żeby dogrzac do 22.8 i znowu daje 40 i tak w kołko. (zółta linia to mieszacz, niebieska temp kotła.) Wszystkie termostaty otwarte na maxa. Cały czas kocioł ma odbiór ciepła. Termostat pokojowy w najzimniejszym miejscu.

Wszystko idzie tylko trzeba posiedzieć i kombinować. Wrzucam też moje np. 3 dni na wykresie w tym chyba raz wygaszalem na posprzątanie.

Schemat instalacji: sam zawór 4d bez pompy kotłowej. Przez ciągłą prace powrót ma powyzej 50 stopni.

Screenshot_2020-12-31-10-10-36-121_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2021-01-02-22-25-41-749_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2021-01-02-22-30-20-146_com.mi.globalbrowser.jpg

Edytowane przez autograf89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam dom jak wspomniany "durszlak", dużo okien i drzwi, średnio docieplony: elewacja dobrze, strop dobrze, skosy dachowe bardzo słabo, podłogi bardzo słabo. Powierzchnia ok 350m2, piec Biawar Pellux 100 30kW. Próbowałem palenia na pracy ciągłej. Zadana pieca 70, histereza 10, pompa bez wyłączenia od termostatu, start pompy 50, fuzzy logic wyłączone, w standardzie H1 15, H2 10, zadana mieszacza 50 z obniżeniem 10. Moc minimalna 8kW, maksymalna 22kW. Niestety nie wychodziło to oszczędnie, na logikę powinno być ekonomicznie, bo u mnie praca z wygaszaniem to nagrzanie ogromnej ilości wody w układzie - grzejniki konwekterowe, lecz stalowe rury o dużych przekrojach. Jak wspomniałem oszczędnie nie było, korzystniejsza okazała się praca z wygaszaniem: zadaną kotła 70 histereza 15, praca z fuzzy logic, histereza termostatu pokojowego 0,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, inski napisał:

Jak wspomniałem oszczędnie nie było, korzystniejsza okazała się praca z wygaszaniem: zadaną kotła 70 histereza 15, praca z fuzzy logic, histereza termostatu pokojowego 0,5.

W tym czasie pompa C.O. chodzi cały czas, czy pompa stop od pokojówki i start po spadku temp. o 0.5*C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kocioł jest w postoju, pompa CO stoi, gdy temperatura na termostacie spadnie z ustawionej 22 minus histereza 0,5 czyli 21,5 kocioł zaczyna pracę aż dobije do 22 i pompa w tym czasie chodzi cały czas.

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo mniej spali w ten sposób, te pół stopnia potrafi nawet od godziny 8:00 do 17:00 spadać w zależności od pogody, jak pochmurnie i mróz to już o 14/15:00 się załącza grzanie

Jak masz instalację zrobioną na 4d czy sprzęgło, same grzejniki?

Edytowane przez bioly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.