Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągła Praca Pompy Co ?


gheronimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj pierwszy raz w życiu odpaliłem kocioł na ekogroszek, narazie grzeje w sumie tylko ciepłą wodę i jedno pomieszczenie w domu, góra dwa.

Na wszystkich grzejnikach mam zawory termostatyczne a w najchłodniejszym pokoju panel pokojowy który odcina pompe CO po osiągnięciu zadanj temperatury. 

Pytanie moje czy można wywalić ten regulator pokojowy i wszędzie sterować zaworami termostatycznymi na grzejnikach ? ( okazało się, że termostat odcina pompe a w innych większych pokojach jeszcze się nie wygrzało) Wówczas oczywiście pompa co będzie pracowała cały czas bo nie będzie co jej miało odłączyć ale mam elektroczniczną (bez autoadapt ) więc wiele to prądu nie pociągnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj pierwszy raz w życiu odpaliłem kocioł na ekogroszek, narazie grzeje w sumie tylko ciepłą wodę i jedno pomieszczenie w domu, góra dwa.

Na wszystkich grzejnikach mam zawory termostatyczne a w najchłodniejszym pokoju panel pokojowy który odcina pompe CO po osiągnięciu zadanj temperatury. 

Pytanie moje czy można wywalić ten regulator pokojowy i wszędzie sterować zaworami termostatycznymi na grzejnikach ? ( okazało się, że termostat odcina pompe a w innych większych pokojach jeszcze się nie wygrzało) Wówczas oczywiście pompa co będzie pracowała cały czas bo nie będzie co jej miało odłączyć ale mam elektroczniczną (bez autoadapt ) więc wiele to prądu nie pociągnie. 

A nie łatwiej przykręcić  zawór  termostatyczny w pokoju z panelem na np. 20 stopni a na sterowniku podnieś temperaturę na 22 stopnie ? w ten sposób  w tym pokoju temperatura wolniej będzie osiągała poziom zadany czyli 22 stopnie i dzięki temu inne pokoje  będą miały więcej czasu na nagrzewanie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.