Mynthon Opublikowano 15 Grudnia 2020 #1 Opublikowano 15 Grudnia 2020 Mam taki dylemat jak w temacie. Nowy dom z poddaszem użytkowym, w całym domu podłogówka. Wszystko zasilane piecem GB072, sprzęgło i dwie oddzielne pętle z zaworem 3D i pompami sterowane przez dwa MM100. RC310 na parterze. Po czasie założony RC100 na piętrze w pomieszczeniu wzorcowym, bo w nim było najzimniej i nie dogrzewał na piętrze. I teraz pytanie czy coś daje zamiana RC100 na RC200, z punktu widzenia komfortu. Instalator twierdzi, że stosując RC200 jest lepszy algorytm sterowania obiegiem, bo niby RC100 działa tylko jako włącz wyłącz, a RC200 będzie sterował "inteligentniej". Infolinia Buderusa nic nie wniosła do sprawy, bo oni nie doradzają konkretnych rozwiązań i wysłali mnie do instalatora. W związku z tym pytania czym różni się RC100 od RC200, jeśli nie potrzebujesz z niego wprowadzasz zmian "ogólnych" jedynie informować instalację o temperaturze pomieszczenia. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.