Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czas Pracy Dolniaka Na Jednym Zasypie


mars77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki będzie czas pracy np. takiego dolniaka: http://www.kotly-zywiec.com.pl/oferta/kociol/16 na jednym zasypie (eko)groszkiem lub kamiennym typu orzech? Dodam, że zamierzam kupić 17kw, ogrzewać nim dom o powierzchni ok 90-100mkw i wodę dla 4 osób. Jeśli będzie to czas max 10godz to proszę o poradę jaki typ kotła wybrać (bez podajnika) by zejście do kotłowni ograniczyć do 1/24godz i czy to w ogóle możliwe przy kotłach bez podajnika. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, dodam, że nie interesują mnie piece całodobowe na miał - z tego paliwa powstaje bardzo dużo popiołu i trzeba czekać z uzupełnianiem miału aż się wszystko w kotle dopali.

Witaj

Co do pieca który wymieniłeś raczej nie osiągniesz czasu spalania 24h bez dokładania , większośc z tego typu pieców jest przewidziana na 8-12 h na jednym zasypie bez dokładania . Wszystko zależy oczywiście od temperatur. i pojemności zasypu .Jeżeli już używasz jakiegoś kotła to powinieneś wiedzieć ile paliwa zużywasz , w takim przypadku wystarczy dobrać piec o odpowiednio dużym zasypie lub piec który po niewielkich modyfikacjach może spełnić Twoje wymagania . Dobrym materiałem do ewentualnych modyfikacji w kierunku powiększenia komory załadunkowej są piece kostrzewy z górnym zasypem http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-warmet-sds-ceramik.html jak również dakony (i inne z tej rodziny )http://www.intercon.com.pl/dakon/dakon_dor.htm . Dorobienie nadstawki powiększającej komore załadowczą nie powinno być trudne a na tym forum już niektórzy zaprezentowali takie rozwiązania. Przydało by się w takim przypadku zautomatyzowanie przegarniacza rusztu ale to także zostało tutaj omówione .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego wydaje mi się, że jeśli masz wystarczająco ciepły dom to ten piec będziesz obsługiwał raz na dobę, paląc dobrym opałem. 7 kW to przy węglu spora nadwyżka, która to pójdzie w stałopalność, zejść i tak trzeba będzie :) w końcu. Oby przy takim przewymiarowaniu chciał się palić w dolnym zapotrzebowaniu twojego domu bo ma prawie dwa razy taką jak potrzeba wydajność i czy czasem nie ma sterowalności na poziomie 30-100 % , a poniżej 30% będzie smołował no i lipa. O Żywcach słyszałem pochlebne opinie więc dobry powinien być, groszek to lipa i mi najlepiej piec chodzi na orzechu z domieszką jakiegoś uszczelniacza :) co polepsza sterowalność procesem spalania, a kaloryczność jego zapewnia dobre spalanie bez zbędnego buzowania w komin :D i nadmiaru syfu w kotłowni jak przy miale czy lipnym ostatnio eko-g...

Edytowane przez Robocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.