Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia


Dorota20

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ,  że było ale...

Posiadam piec sas bio compakt 10 kw i pali za duzo 2 worki dziennie.

Nie rozumiem nic z tego co piszecie. Faceta brak.

Kto pomoże? Nie mam regulatora, dzisiaj się dowiedziałam ,że powinnam mieć.

Dom 130 m ocieplony dobrze, ale nie idealnie.

8 grzejników + podłogówka połączone razem.

Dwie pompy .  Zawór 4d

Jakie powinnam miec ustawienia.

Będę wdzięczna za pomoc i wskazówki.

Za rady typu wezwij hydraulika dziękuję, już byli. Tak ma być wszystko jest dobrze i kasa odpływa za poradę. A piec za dużo pali

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem hydraulikiem więc nie wezmę kasy za poradę

Jest duże prawdopodobieństwo że kocioł tyle pali bo jak chcesz mieć ciepło to tyle potrzebuje. Ogrzewanie pelletem nie jest tanie, cenowo porównywalne do gazu
130 metrów "średnio" ocieplonych to przy tych temperaturach na dworze wcale nie jest zły wynik

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zbyt wysokich temeratur. 22-23w dzień wystarczy, w nocy ok 20. 

Piec w nocy wyłączam bo jest za gorąco. W poniedziałek kupuję regulator pokojowy st 292v2 techIMG_20201204_075514.thumb.jpg.231376cb377c1c5f6cf6e203cff86c87.jpg

Dom mam z pustaka ceramicznego i steropian 15 cm poddasze wełna 20 cm. Nie wiem czy to dobrze czy źle. 

Budowałam dom to według budowlańców było ok.

Jednak uważam, że tona pelletu na miesiąc to dużo. A może się nie znam. 

IMG_20201204_080655.jpg

IMG_20201204_080541.jpg

IMG_20201204_075536.jpg

IMG_20201204_075526.jpg

IMG_20201204_075510.jpg

IMG_20201204_075503.jpg

IMG_20201204_075436.jpg

IMG_20201204_075427.jpg

IMG_20201204_075416.jpg

I mam coś takiego jeśli to ma znaczenie 

IMG_20201204_081457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Doroto, po opisie i zdjęciach czuję że będzie nam się ciężko dogadać. Jeśli Pani chce, mogę pomóc załatwić wizytę kogoś kompetentnego z SASa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, chciałam spróbować sama z pomocą porad z forum. 

Był u mnie Pan z Sas, poklikał w ustawienia, potok słow których nie rozumiem w tym tempie. Zainkasował 500 zł. Za dużo już wydałam na magików, którzy niestety wykorzystują chyba moja sytuację. 

Zanim wydam kolejne pieniądze chce spróbować sama. Nie mniej jednak poproszę o numer telefonu. 

Dziękuję 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez skomplikowanej nomenklatury , problem leży w temperaturze powrotu , na 99 % ta temperatura jest zbyt niska bo ten zawór 4D nie jest w stanie go skutecznie chronić, proponuję na początek  włączyć ciągłe grzanie bojlera , jeżeli nie wiesz jak to zrobić w sterowniku to odłącz pompę od sterownika ( tą co zasila bojler i podłącz do gniazdka. Powrót z bojlera powinien być w stanie poprawić sytuację.

Na próbę możesz zakręcić podłogówkę ten biały zawór w mniejszym rozdzielaczu, który nota bene nie jest przeznaczony do podłogówki.

Teraz będą cieplejsze dni i bez grzania tej podłogi tragedii nie będzie a przekonasz się , że bez sensownego hydraulika trudno będzie to ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ustawić zeby pompa CWU pracowalo cały czas wystarczy ustawić jej 5stopni więcej od temperatury kotla . W dodatku czujnik powrotu jest w złym miejscu powinien być przy samym kotle a nie na powrocie z 4d . Druga sprawa to brak silownika na zaworze 4d aby sprawnie sterowal temperatura . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazio321 pewnie że wystarczy ustawić CWU wyżej niż zadana kotła , można też wyjąć czujnik z bojlera , ale widzę że to dla Kobiety może nie być najłatwiejsze. Czujnik wchodzi z boku pod osłonę. Miejsce czujnika powrotu przy braku siłownika ma znikome znaczenie, ale uwaga słuszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znikome znaczenie tylko fundamentalne . Bo jak zalaczy pompe CWU na stale to i tak będzie pokazywać temperature powrotu z obiegu a nie z całości. Tu mozna by było pokusić o nadzor, ale brak silownika wyklucza ta możliwość . W dodatku trzeba by było zamontować pompe kotlowa dla lepszej pracy całej instalacji .

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, w takim razie zainwestuję w  siłownik. 

Nie mam pojęcia dlaczego przy wymianie pieca hydraulik mi tego nie podpowiedział. Ja nie mam pojęcia o tym. Czy ten siłownik powinien rozwiązać problem? Czy jeszcze coś powinnam kupić co mnie nie pogrąży finansowo obecnie. 

Czasem zastanawiam się dlaczego nie kupiłam bloków :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik i pompa na rurze powrotnej z zaworu 4D na pewno poprawią sytuację , ale na początek bez kosztów proponuję włączyć stałe grzanie bojlera. To może się kojarzyć z jeszcze większym spalaniem, ale uwierz zwykłemu facetowi, któremu daleko do inteligencji kobiety że to poprawi sytuację a w efekcie zmniejszy spalanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki jest minus tej operacji, woda cwu bedzie mieć zbliżoną temperature kotla 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda gorąca mi nie przeszkadza. 

Chciałabym jedynie zmniejszyć trochę spalanie, bo w takim tempie to na waciki mi zabraknie :). 

Dziękuję za porady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wg was można zyskać oszczędności przerabiając instalacje?
Te 130 metrów, temp w domu 22-23 i temp na dworze koło zera
Jakie powinno być spalanie?

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie, ale nie zamierzam przerabiać kotłowni. Bo mnie poprostu nie stać. Poza tym podejrzewam, że można zacząć od drobniej zaawansowanych prac w celu poprawy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa będzie jak ustabilizujesz temp powrotu a to już poprawi ciagłe grzanie CWU , ale jak zainwestujesz w pompę i siłownik zaworu to może być całkiem znośnie . Dom 130 m to taki jak mój nie mam zaawansowanej automatyki i spalanie na dzień dzisiejszy to max 15 kg na dobę . Tak naprawdę to mam stary kocioł miałowy z palnikiem pelletowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.