Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpowietrzniki Do Grzejników Kętowskich


pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował albo udało mu sie zamontować odpowietrzniki do kętowskich aluminiowych kaloryferów. Od czasu do czasu zdarza się, że jeden lub więcej zapowietrzaja się. Niestety niektóre z nich są powieszone z za małym pochyłem lub zupełnie niewłasciwym bo w stronę zaworu zasilającego w wyniku czego powietrze gromadzi sie na końcu w górnej części kaloryfera i nie mogę ich odpowietrzyć. Chciałbym uniknąć przewieszania grzejników na ścianach. Pytałem juz w kilku sklepach o mozliwość dokupienia nab z odpowietrznikami ale każdy rozkłada ręce i twierdzi, że ciężko będzie coś znaleźć z odpowiednim gwintem, gdyz tych kaloryferów już dawno w sprzedaży nie ma.

 

Będę bardzo wdzięczny za mądre porady.

 

post-4285-1252927419_thumb.jpg

post-4285-1252927644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Czy ktoś próbował albo udało mu sie zamontować odpowietrzniki do kętowskich aluminiowych kaloryferów. Od czasu do czasu zdarza się, że jeden lub więcej zapowietrzaja się. Niestety niektóre z nich są powieszone z za małym pochyłem lub zupełnie niewłasciwym bo w stronę zaworu zasilającego w wyniku czego powietrze gromadzi sie na końcu w górnej części kaloryfera i nie mogę ich odpowietrzyć. Chciałbym uniknąć przewieszania grzejników na ścianach. Pytałem juz w kilku sklepach o mozliwość dokupienia nab z odpowietrznikami ale każdy rozkłada ręce i twierdzi, że ciężko będzie coś znaleźć z odpowiednim gwintem, gdyz tych kaloryferów już dawno w sprzedaży nie ma.

 

Będę bardzo wdzięczny za mądre porady.

 

post-4285-1252927419_thumb.jpg

post-4285-1252927644_thumb.jpg

 

 

mam dokładnie taki sam problem

a może można wykorzystać mosiężne złączki 3/4" / nie wiem jak Aluminium z mosiądzem się lubi ??? /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giutar ma 100% rację.

Przerabiałem ten temat z sukcesem.

 

Odkręcić górne korki i do nagwintowania na 1/2 cala.

Powstaje dziura z gwintem i do niej wkręcasz odpowietrznik jaki Ci pasuje... (np. grzejnikowe białe za 5 zł).

A potem działa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Nosz kurde.
a jak w ogóle odpowietrzyć ten Kętowski kaloryfer?
Próbuje zrobić to tak jak w żeberkowych
normalne staram się odkręcać zawór, ale obraca się całe wszystko jak na zdjęciu (czerwone)
Chyba że to nie tak, ale nigdzie w internecie nie moge wyszukać "odpowietrzania kętowskich"
jakby nie istniało takie coś

Pomocy . Dzięki
Michał  
 

394198865_168471162992699_6915344120121481602_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręć w drugą stronę. Śrubunek jest przykręcony do grzejnika.

Aktualnie zgodnie ze strzałką dokręcasz zawór.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.