Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas slim 14kw st450 PiD


rafalbanas2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich forumowiczów. Zacząłem palić z PiD i prosiłbym o jakieś porady. Piec i sterownik tak jak w tytule. Temp. zadana 55 stopni. Temp. spalin oscyluje wokoło 120-130 stopni. Ładnie trzyma temp. zadana, wentylator ok. 50-60%,ale pracuje zupełnie inaczej niż w dwustanie. Przy takim procencie w dwustanie kręci się dużo głośniej i wyraźniej. Zastanawiam się czy mogę coś jeszcze zrobić by zmniejszyć zużycie groszku? Wszelkie porady będą mile widziane. Zaznaczam że to mój pierwszy raz z PiD. W zeszłym sezonie który był moim pierwszym paliłem w dwustanie i mniej więcej spalałem 125kg na 6-7dni. Dom 100m2, z lat 60. Ocieplony 10cm grafitna ścianach, 15cm na podłogę, nowe drzwi, okna 3 szybowe, nowa instalacja CO. Do ocieplenia został strop od góry ale to w przyszłym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracuje stabilnie, to po co kombinować. Po to jest PID, aby laik nie musiał siedzieć i pilnować  proces spalania. Jak utrzymuje stabilnie temperaturę, to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dziś rano, mam wrażenie że poszło około 2 worki a zasypywałem w poniedziałek po południu. Wydaje mi się to mega dużo jak na 100m2. Ktoś pomoże?

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc średnio ok. 6 miesięcy palenia, tj. 24 tygodnie x 125 kg to wychodzi 3 tony węgla. no nie wiem, chyba przyzwoicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby porównywać spalanie, trzeba uwzględnić temperaturę, wiatr i nasłonecznienie rok do roku. Przykładowo ja spaliłem więcej końcówką tego listopada, niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wg mnie  temperatura spalin jak na PID jest dość wysoka. Poza tym praca 50%,60% też o czymś świadczy. W PID to jest moc kotła a nie dmuchawy. Wynika z tego że były zmieniane ustawienia fabryczne ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś doradzić trzeba znać ustawienia fabryczne to po pierwsze, po drugie nic nie piszesz o instalacji, jaki zawór itp. Najważniejsza sprawa to  jaka jest temperatura powrotu bo to może być całą przyczyna tak wysokiego spalania. Podaj te dane i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powrotu niestety nie wiem jaka jest, zawór czterodrożny, ustawiony na 5,5-6. Instalacja nowa, układ zamknięty, dwie pompy jedna na cwu druga na grzejniki i podłogówka. Podłogówki około 35m2. Piec pracuje w trybie ogrzewanie domu, na bojler włączam raz na jakiś czas i też nie wiem czy tak ma być, czy pompa puszcza, bo praktycznie cały czas woda goraca w bojlerze

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz wszystko jasne. Przerabiałem to u siebie. Przy zaworze 4 drogowym bez pompy na powrocie nic nie zrobisz . Podejrzewam że na grzejnikach są zawory termostatyczne. Tym bardziej zimniejsza woda wraca do kotła. Zmierz temperaturę powrotu przy kotle, podejrzewam że jest w granicach 30 stopni. 

Wyjście awaryjne jest takie aby co najmniej jeden grzejnik był otwarty na max lub bojler chodził cały czas, nastaw temperatury pieca i bojlera takie same. Najlepiej narysuj schemat instalacji wtedy będzie można coś powiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalbanas2 na pierwszy rzut oka instalacja wygląda prawidłowo. Nie widać dokładnie czy za pompą cwu jest zawór zwrotny jeżeli brak to błąd, dlatego przeciąga temperaturę i może zakłócać pracę pieca. Drugi błąd to brak pompy kotłowej na odcinku powrotu od zaworu czterodrogowego do powrotu pieca. Teraz sprawdź czy jest ten zawór zwrotny.

Samo ustawienie parametrów z PID specjalnie nie pomoże bez tych elementów o których wyżej pisałem ale możesz wejść w menu serwis- groszek gruby i podać parametry pracy. Użytkuje sterowniki tech praktycznie taki sam i mogę coś powiedzieć na temat ustawień kod 5262. Pisz na priv albo możemy pogadać w którymś z moich postów znajdziesz nr telefonu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min praca 1 sekunda
Maks praca pod 12 sekund
Min przerwa pod 30 sekund
Maks przerwa podajnika 150 sekund
Min went roboczy 20
Maks went roboczy 38
Min obroty 600
Maks obroty 1850
Na powrocie przykleiłem na szybko termometr z bojlera za chwilę podam odczyt

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rafalbanas2 napisał:

 

Widzę obroty dmuchawy mam kolejne pytanie jaka dmuchawa

 1 z hallotronem,

2 z przepływomierzem 

Takie parametry miałem wcześniej przed aktualizacją sterownika i była to dmuchawa z hallotronem- taka bez wiatraczka(przepływomierz) na wylocie. A co z tym zaworem zwrotnym za pompą cwu do bojlera.

 

 

Co ustawień mogę zaproponować

Podawanie 3-8

Przerwa 35-90

Wentylator roboczy 20-34

Obroty na razie bez zmian.

Ale zaznaczam nie widziałem jak się pali płomień i jak wygląda popiół. Zrób może zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa z hallotronem, co do zaworu to wysłałem wczesniej zdjęcie odcinka za pompa cwu żeby było widać co tam jest. Wstawiam zdjęcie z temp na powrocieaef5bbad66ede8c7d0f4ba2f14da2b73.jpg

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego teraz masz odpowiedź temperatura 30 na dole 60 u góry. Podaj telefon zadzwonię bo mnie już ręką boli od tego klepania.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam piec jak w temacie. Myśle ze nie jest ustawiony jak powinien, proszę Was o rady i pomoc. Jest podłogówka. Grzejniki normalne bez żadnych pokręteł na temperaturę. PID jest wyłączony, ponieważ z PID przesypywał mi się pelet, nie wiem czemu.

Histeryza Co i CWU na 10 ustawione. Temp. Zadań co 65 i CWU 55
Czas podawania 4 sekundy
Przerwa podawania 30 sekund
Alarm temperatury 3h : 00min
Siła nadmuchu 26 bieg
Tryb pracy pomp: równoległy
Praca podtrzymywania 1 sekunda
Przerwa podtrzymywania 5 minut 0 sekund
Wentylator w podtrzymywaniu czas pracy 22 sekundy
Wentylator w podtrzymywaniu czas przerwy 3 minuty 0 sekund
Obniżenie pokojówki 10 stopni

nie mam żadnych czujników temperatury w domu aby się sam wyłączał, ale moim zdaniem przy grzaniu na maksa 30 kg pobierze peletu w 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.