Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie kotła Buderus GB122i 24kW z podłogówką.


Mekeke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, mam kilka pytan.

Zamieszkuje pietro 65m2 w domu z lat 60 z cegly, jeszcze nieocieplony. Dom posiada identyczne uklady pomieszczen na parterze i pietrze, inaczej mowiac dom sklada sie z dwoch lokali mieszkalnych, ktore laczy klatka schodowa. Z racji, ze dom byl do generalnego remontu (co uczynilem) wyrzucilem stary system ogrzewania (grzejniki i kociol vaillant) i zrobilem wszedzie podlogowke + kociol buderus gb122i 24kh. Podlogowka chodzi na pompie z pieca, a w kazdym pomieszczeniu mam regulatory on/off salusa na listwie. Moje Pietro sklada sie z salonu z aneksem kuchennym, lazienki i 2 osobnych pokoi. Temp utrzymuje 22stopnie. Spalanie przy obecnej temp (ok. 5stopni w dzien i 0, -1 w nocy) to 5m3. Generalnie nie mam wiekszych zastrzezen do pracy kotla, choc przyznam ze jest odczuwalna roznica na temp powiedzmy 21° gdy kociol chodzi a 21° gdy nie grzeje. 

Powiedzcie prosze, czy jest szansa by ustawic kociol tak zeby np chodzil caly czas z mala moca by uzyskac lepszy komfort cieplny zachowuhac jednoczesnie spalanie na podobym poziomie? Obecnie rotametry w dwoch pomieszczeniach mam ustawione na 1.5l/min a w lazience i jednym z pokoi na 2l/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Ustawienie kotła Buderus GB122i 24kW z podłogówką.

Recznie. Instalator, ktory mi robil OP doradzil mi by sterowac kotlem za pomoca listwy i regulatorow w kazdym pomieszczeniu. Dzis, gdy jestem ciut madrzejszy poszedlbym w jeden regulator rc310 + pogodowke. I mysle, ze na przyszly sezon tak zrobie. Ten sezon chce dogrzac na tym co mam. Wracajac do pytania. Ustawiam recznie. Obecnie mam temp na kotle 31° i kociol chodzi nonstop a w pomieszczeniach 21° choc na regulatorach mam ustawione na 22. 

Tak jak pisalem w temacie, to stary dom jeszcze nieocieplony, choc po kapitalnym remoncie z nowymi tynkami i posadzka (to zrobie w przyszlym roku). Co prawda ja ogrzewam tylko swoje pietro (parter nalezy do rodzicow). Obecnie spalanie to 6m3 gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety podłogówka ma dużą bezwładność temperaturową i przy zadziałaniu regulatora na 22 stopni , pewnie podgrzeje jeszcze bezwładnością podłogi do 23 stopni, następnie przy obniżaniu się temperatury w pomieszczeniu załączy podłogówkę  przy 21 stopniach ( lub niżej, w zależności jak jest ustawiona histereza na regulatorze) ale temperatura będzie dalej spadać do momentu ponownego rozgrzania podłogi i wzrostu temperatury i tak w koło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.