Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus GB122i-15TH + RC310


qq17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem tutaj nowy i to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli coś przekręcę.

 

Mam zamontowany kocioł Buders GB122i-15TH wraz ze sterowaniem RC310 i czujnikiem temp. zewnętrznej.

 

Dom nowo budowany (pierwsze grzanie) z pustaka pianowego, ~190m2 (w tym garaż-24m2, kotłownia-8m2), 20cm styropianu od zewnątrz, 15cm na podłodze, dach pełne deskowanie jeszcze nie ocieplony. Ogrzewanie wszędzie podłogowe. 
 

Piec spięty z sprzęgłem hydraulicznym i w to wpięte dwa obiegi (góra, dół). Na każdym z obiegów zamontowana grupa pompowa z zaworami 3D oraz sterownikami MM100.

 

Na piecu aktualnie ustawione 30st. Na sterowniku na oba obiegi ustawione 8st.

Na RC310 pokazuje mi 11st a piec dalej działa.

 

Startował z temp wody około 5st i całkowicie wychłodzonego domu. Przez 3 dni zużył 40m3 gazu.

 

Czy to normalne zużycie oraz czy ktoś może mi podpowiedzieć jak poprawnie skonfigurować wszystkie ustawienia.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że włącza się co 10 minut, trochę pochodzi, po czym się wyłącza itd?

Może go po prostu wyłącz, bo co on ma robić?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak ze taktuje. Ale teraz sprawdzałem wyłączył się. Czyli osiągnął co miał zadane. Przez ten czas chodził non stop na skręconej do 60% mocy.

 

Teraz kwestia jak go ustawić żeby było dobrze. Dach będzie ocieplany wełna 30cm w najbliższych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.