Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czemu np. Taurus Tur ma stałopalność ok.8 godz. a Seko Eko-II od 15 godz. zakładając że palimy takim samym paliwem i kotły o podobnej mocy.Kotły mają podobną konstukcje .Oczywiście opieram to tylko na informacjach podanych przez producentow.

Ogólnie od czego to zależy ?

Co ma największy wpływ na to

-wielkość komory zasypowej i komory spalania

-dopływu powietrza

-konstrukcja wymiennika

inne

Opublikowano

Bo seko podaje tak sprytnie przy mocy minimalnej a taurus pewnie przy mocy nominalnej. To jeszcze oczywiscie zależy od opału ciągu kominowego.

A najwiekszy wpływ na stałopalność ma kostrukcja kotła wielkość komory zasypowej i rodzaj opału.

Opublikowano

uważam,że to wszystko są chwyty marketingowe (sam zresztą się na to złapałem szukając i odrzucając na wstępie kotły z niby małą stałopalnością)

trzeba po prostu wziąć kalkulator i samemu policzyć znając gabaryty komory,rodzaj paliwa i moc :D

 

według mnie to powinien być czas w jakim kocioł jest zdolny do pracy z mocą znamionową na jednym zasypie

Opublikowano

Jasne, że wielkość komory załadunkowej, a właściwie możliwość umieszczenia tam jak największej masy (wagowo) paliwa, bo o to chyba chodzi.

W tych rozważaniach o długotrwałości palenia nie można zapominać, że to spalanie musi w każdym momencie być prawidłowe, a to już zależy od zupełnie innych parametrów pieca (kotła). Można pewnie zbudować bez większego problemu piec z naprawdę dużą komorą zasypową, ale większą sztuką będzie opanowanie w takim piecu prawidłowego spalania.

Opublikowano

Przykładowo kotły o mocy 15-20 KW praktycznie nie róznią się znacznie komorą zasypową gdzie średnio wynosi ona 25kg.Czyli można przyjąć że wszystkie te kotły mają stałopalność przy mocy nominalnej ok.6-8 godz. ?

W takim wypadku jak to możliwe że niektórzy piszą na tym forum że palą takim samym paliwem ponad 20 godz. ?

Opublikowano

Spalanie zależy tez od zapotrzebowania na moc cieplną. Przy tym samym zapotrzebowaniu (np. 4kW) spalanie będzie podobne z tym, że kocioł większy będzie spalał troszkę więcej ale nie koniecznie. Większe różnice w spalaniu są przy kotłach zasypowych zwłaszcza z górnym spalaniem. Najmniejsze dla kotłów z podajnikami. Duży wpływ zwłaszcza przy minimalnych mocach na wielkość spalania ma wielkość spalanej porcji paliwa stałego. Wiąże się to ze stratami kominowymi. Najlepiej jeśli spalana jest tylko porcja paliwa niezbędna do potrzymania żaru (postój kotła). Tak jest właśnie z kotłami z podajnikiem. Ponadto przedmuchy powodują straty kominowe (rozżarzają paliwo), niestety jest to niezbędne w celu potrzymania palenia w kotle. Ponadto warunki spalania, czystość kotła, odpowiednie doprowadzenie powietrza do spalania (strefowe), budowa komory spalania, wykładzina w komorze spalania, komin itp.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.