Skocz do zawartości

maatek1

Forumowicz
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maatek1

  1. Termometr na piecu wskazywał 110 stopni, zawór jest sprawny gdyż go przekręcam co tydzień i leci z niego wtedy woda. Temperatura mierzona jest w górnej części pieca może dlatego nie zadziałał?
  2. Mam pytanie jaki powinien być zawór bezpieczeństwa w instalacji zamkniętej dla pieca Viadrus Herkules II 30KW. Na piecu wskazanie jest ciśnienie 0,5 bara natomiast mam zawór 1,5 bara. Według mnie zawór chyba jest za duży bo mi się woda zagotowała i nie zadziałał. P.S W przyszłym roku chcę zamontować instalację otwartą.
  3. maatek1

    Dym

    Przez pierwszą godzinę od dołożenia jest dym czarny, a pózniej biały
  4. maatek1

    Dym

    Witam Czy to jest normalne, że jak załaduje kocioł Viadrus U26 do pełna przez około 5 godzin z komina wydobywa się biały dym (ustawiuenia pieca 65 stopni). W póżniejszym czasie przez następnych dziesięć godzin jeszcze lekko się dymi. Przy temp. 0 stopni dokładam co 24 godziny, palę węglem. Zauważyłem, że po około 12 godzinach w piecu na górze jest niespalony węgiel a żar znajduje się tylko na dole. Dzięki za info
  5. Tylko się ona zaklinowała i w żadną stronę nie chce się ruszyć. (weszłą pod kątem między dwa żeberka pieca
  6. Mam problem podczas czyszczenia pieca U 26 Viadrus utknęłą szczotka do czyszczenia w jednym z kanałów (nie potrafię ją wyciągnać kleszczami za daleko) zerwał się na niej gwint. Moje pytanie jak ją najlepiej usunać. Za wszelkie rady dzięki.
  7. maatek1

    Spalanie Popiołu

    A czy przez te zasypywanie popiołem nie pali się gorzej w piecu. Tzn węgiel grzeje popiół zamiast wodę w kotle? mam U 26 viadrus (górniak).
  8. maatek1

    Sadpal - czy warto?

    Stosuje Sadpal rewelacja. Wsypuje wiaderko 10 kg do pieca na to łyżka sadpalu. Dzieki temu piec nie zarasta sadzą i smołą. Na ściankach jest taki jakby proszek, który łatwo schodzi.
  9. maatek1

    Spalanie Powietrza

    Z własnych doświadczeń piec viadrus U 26 (górne spalanie) 30 kw Najpierw na miarkowniku ciągu około 9 godzin zadana temperatura a potem spadek chociaz węgiel był w piecu jednak popiół tamował doipływ powietrza. Aktualnie dałem sterownik i wentyaltor piec wytrzymuje 12 godzin opał prawie cały spalony mało popiołu. Wentylator puszczony na minimumu ledwie dmucha. Zaobserwowałem w ten sposób, że temp komina około 40-50 stopni przy miarkowniku i wentylatorze. Spalanie opału w podobnej ilości. Większy komfort przy wentylatorze nie ma skoków temperatur. Dom nieociep[lony ściany 60 cm nowe okna 150 m 2 do ogrzania splam 20kg węgla dziennie bez wygaszania w piecu przy aktualnej temperaturze.
  10. To jest jakiś super stary piec. Proponuje zakup nowego i bedziesz miał spokój na 12 godzin. Przy tym piecu co masz będziesz palił super niekonomicznie. Warto zainwestować. A na razie spróbuj zamontowac dmuchawę w dolnych drzwiczkach ze sterownikiem,
  11. maatek1

    Jak Lepiej Palić

    Witam Zastanawiam się czy większa będzie stałopalnośc w piecu jak będę utrzymywał 45 stopni na piecu, czy jak 60 stopni i zaworem trójdrożnym wyreguluje na 45 stopni na dom? Wiem, że dla pieca jest wskazana temp. 60 stopni ale mam pieć żeliwny Viadrus U 26 to sie tym nie przejmuje.
  12. Ja miałem zawór miesający za pompką i nie wtłaczało ciepłej wody do bojlera wejdz na moje posty i rysunki tam masz wzystko wyjaśnione.
  13. To by było super urządzenie musze poszukać.
  14. We wcześniejszym piecu miałem ruszt ruchomy i czesto się blokował, uważam, że praktyczniejsze jest ręczne rusztowanie.
  15. Piec jest górnego spalania nie posiada rusztu ruchomego. Myślę, że jak wentylator pośle powietrze pod ruszta to popiół dokładnie się spali i sam w większości spadnie.
  16. Posiadam piec Herkules U 26 żeliwny z miarkownikiem ciągu. Po załadowaniu pieca i nastawie 60 stopni po 9 godzinach palenia zaczyna spadac temperatura na nim. Zastanawiam się czy jakbym zamontował wentylator ze sterownikiem będzie można przedłużyc proces palenia. Wentyaltor byłby zamontowany w miejscu klapki miarkownika ciąu (piec jest przystosowany). Na miarkowniku jak pale to po tych 9 godzinach popiół zaczyna zalegać w dolnej części i to powoduje, że węgiel w górnej cześci słabo się pali. Myślę, że jakbym miał wentylator to by lepiej przepalił ten węgiel i dłużej byłaby ta sama temperatura na piecu. Aktualnie popiół jest w większej cześci pyłowaty lecz zdarzają się gródki 1 cm nieprzepalonego węgla. Więc zastanawiam się czy wentyalator polepszyłby palenie (stałopalność) i popiół byłby w całości pyłowaty?
  17. Pomyśl o Viadrusie żeliwnym 10 lat gwarancji np. Herkules U 26. Czyszcenie proste, w 10 minut 90 stopni na piecu sprawnośc 83 procent
  18. Witam Mam zawór trójdrogowy (zawór, pompa, zasilenia bojlera) Kiedy przestaje działac pompa na dom idzie temperatura jak na piecu, gdy działa pompa temperatura ustawiona na zaworze. Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiazania.
  19. Juz mam zmieniona instalację. Jest w ten sposób zawór, pompa, bojler. Wszystko działa nawet nie musze dławić bojlera a ciepło i tak idzie na dom przy pracy pompy na minimum (oraz grawitacyjnie). Dzięki za rady.
  20. Stałopalnośc głównie jest zależna jaka temperaturę masz na kotle oraz jaka jest wielka komora zasypowa.
  21. Wiatm Ja kupiłem dwa miesiące Herkulkesa U 26. Jestem zadowolony bardzo szybko się nagrzewa i wstepnie zauważyłem, że długo trzyma temperaturę. Mysleę, że jak rozpalę na początku sezonu to zgasze go na końcu. Czyszczenie nie jest problematyczne a tego się bałem. Według danych ma wyzszą sprawnośc od U 24
  22. W sobotę przerobię układ i dam znac czy wszystko dizała. Robię to w wersji ekonomicznej. Dzięki za wszelkie rady. PS. Instalator oświadczył, że pierwwzy raz coś takiego robił i myślał, że zadziała :))))) Był zdziwiony moimi gotowymi rozwiązaniami bo sam nic nie potrafił wymyśleć......
  23. Nie myślałęm, że to jest aż tak skomplikowane. Chyba najprościej bedzie tylko zrobic przeróbkę taką,że zasilanie na bojler dam za zaworem trójdroznym i pompką. (zawór pompka, zasilanie co) Bedę miał na bojlerze temperaturę taką jak pójkdzie na dom. Na dom zawsze i tak puszczam około 40 do 45 stopni więc powinno wystarczyc aby ogrzać wodę. To powinno zadziałać? Nie chcę pakowac się w dodatkowe koszty i kupowac pompki.
  24. To jest chyba najprostsze rozwiazanie i najbardziej ekonomiczne. Najpierw pompa, rozdzielenie na cwu i zawór. Prawdopodobnie tego spróbuję. Czy pompa może byc od razu na zasilaniu, czy wytrzyma takie temperatury?
  25. A w który miejscu dać druga pompę do c.w.u z zaworem zwrotnym?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.