Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro ekopell delta 25kw


kamiljanicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od 4 dni palę w kotle defro delta ekopell 25kw dom nowy. Praca w pid. 

Mam kilka pytań odnośnie ustawień pieca i niektórych funkcji. 

Podczas palenia pelletem zamiast popiołu jak mąka robią się czarne miękkie kruche w palcach spieki. Wideo

Druga sprawa odnośnie ustawienia kcal w sterowniku. Mój pellet Lava ma kaloryke 4.6 a w kotle ustawione jest 5.0 co daje zmiejszenie i zwiększenie tej funkcji w kotle? 

Kolejna rzeczą jest praca kotła z podajnikiem 

Zrobiłem kalibracja podajnika zważyłem pellet wpisałem dane i nie widzę żadnej różnicy w kotle.  Obok jest funkcja do pracy podajnika po kalibracji ale jest wyłączona. Włączenie tego co spowoduje? 

Sterownik apck slim. 

W całym domu podłogówka. 

Brak regulatora pokojowego.... Jeszcze.... 

Pompa przewalowa, sprzęgło, temp powrotu 50 stopni. 

received_1324252834589874.jpeg

received_660562254655709.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze widzę, jak jest to uklad otwarty to masz mala niespodziankie typu błędne podłączenie naczynia przelewowego pexem 16. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ma wpływ na popiół że, w sprzyjających okolicznościach, zamieni Ciebe i Twoją rodzinę w w/w popiół.

Takie podłączenie jest niebezpiecznie i niedozwolone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw popraw instalacje aby była bezpieczna dla ciebie i twojej rodziny, a później martw się popiołem i zgorzelem.  Co do tego popiołu to nie ma tragedii.  Jakbyś miał takie zgorzele ze nie da rady ich rozgnieść to byłby problem . Ale jak masz lave to nie powinno być takiego problemu . A tak w ogóle to dlaczego nie pali w PID ?

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaka wewnętrzną srednice ma ten pex 16 a rura stalowa 1cal bądź miedz CU28 to raczej sam odpowiesz sobie na to pytanie . Jak wzrośnie temperatura i ciśnienie na kotle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla systemu otwartego dobór naczynia wzbiorczego reguluje norma PN-B-02414:1999

Zapoznaj się z tym http://www.instsani.pl/243/dobor-naczynia-wzbiorczego , a potem przeproś kolegę @Kazio321 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@kamiljanicki

 

Jak bym był typowym serwisantem to bym powiedział że wina pelletu, ale to oczywiście kwestia ustawień. Jest czarno, co oznacza mało tlenu. Ja pierwszy raz widzę takiego ulepa, bo spiek to nie jest. Podnieś trochę powietrze narazie i obserwuj trochę. Nie znam sterownika APC, prawdopodobnie ustawiając kaloryczność również obniżasz bądź podwyższasz podawanie pelletu.

 

Rura idącą do naczynka jest nieprawidłowa, dość że PEX to jeszcze za cienko. Nie ma to oczywiście wpływu na Twój problem.

 

Powiedz mi czy masz w kotłowni odpowiednią wentylację nawiew/wywiew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kamiljanicki napisał:

Ale panie fachowcu to jest układ otwarty... 

Bardzo dobrze wiem ze to uklad otwarty, pisalem o tym wcześniej:) Kociol pracuje bez PID, czyli na twoich ustawieniach . Napisz jakie masz parametry dla pracy a jakie na podtrzymaniu . Co do spieku to raczej normalne dla tego palnika . Nie ogarnia dobrze mini mocy i stąd te spieki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy i mma pytanie odnośnie ustawień kotła. Mam defro alfa 2. Spała mi ok 25 kg na dobę. Trochę za dużo. Temp. Kotła zadana 70 st. Histereza 16 st. Zawór grzejniki 36 st. A podłoga 28. Cykla trwa około 1,5 Godz. Do tego nie dopala mi kocioł peletu i wyrzuca do odpopielnika. WcEnsiej grzałem sterując regulatorem pokojowym ale spalanie nie było mniejsze a komfort dużo mniejszy bo piec się wychladzal I zanim instalacja się ddogrzala to sporo spalał peletu. Dajcie jakieś wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek staraj się obniżyć mu podawanie, żeby miał czas to wypalić i obserwuj. Potem jeszcze możesz pobawić się powietrzem, ale nie rób jednego i drugiego w tym samym czasie. Postaraj się dać mu mniej paliwa i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć stały dostęp świeżego powietrza do kotłowni. I zaraz sobie pomyślisz że drzwi otworzysz itd,.no nie, chodzi o świeże powietrze.

Zetka_kotlownia_rys_1.jpg

 

Przegrzewanie palnika może być z tym związane, z brakiem powietrza, może być ciąg wsteczny (sprawdź czopuch, zawirowacze kotła), sprawdź drożność dziurek napowietrzających w koszyku palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka nic nie da, ma być wlot świeżego powietrza od dołu. Już widziałem kotłownię gdzie były 2 kratki u góry i jedna zaburzała przepływ drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

Na początek staraj się obniżyć mu podawanie, żeby miał czas to wypalić i obserwuj. Potem jeszcze możesz pobawić się powietrzem, ale nie rób jednego i drugiego w tym samym czasie. Postaraj się dać mu mniej paliwa i obserwuj.

Ok czyli mam obniżyć moc kotła czy zmniejszyć czas podawania pelletu? 

Godzinę temu, eliks napisał:

Kratka nic nie da, ma być wlot świeżego powietrza od dołu. Już widziałem kotłownię gdzie były 2 kratki u góry i jedna zaburzała przepływ drugiej.

A kratka musi być na tym samym kominie co jest czopuch czy może być w drugim. Mam dwa kominy wentylacyjne w kotłowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew ma być gdzies blisko kotła, żeby świeże powietrze łapał. 

Obniżyć podawanie pelletu albo wydłuż poprostu przerwę między podaniem. Zapisz sobie również wcześniejsze ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.