Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Delta EkoPell 20 KW


honnki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

Prośba do osób posiadających taki kocioł. Testuję go od kilku miesięcy w różnych ustawieniach i tylko raz udało mi się zejść do spalania 15 kg na dobę/ plus 7 na zewnątrz. Ogrzewam ocieplony dom bez podłogówki około 180 m plus zbiornik CWU 140 l. Sterownik pokojowy i zawór 4 drogowy bez pogodówki. Praca na PID e.  Proszę o podanie swoich ustawień sterownika TECH. Jaki u was jest płomien? W testach które oglądałem narzekali na krótki w porównaniu do innych palników . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję tu odpowiedzi od innych użytkowników takich kotłów. Chodzi mi o to by porównać czy taki wynik jest ok bo w obecnej chwili czyli temperatury rzędu -2 potrafi spalić dwa worki. Dodatkowo mam problem z ustawieniem wentylatora nadmuchu i stąd moja prośba .Może dla Ciebie jeśli jesteś z tych co do niejednego kotła dokładali jest to proste ale chyba forum jest też dla początkujących? Chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. 

Chodzi o to, że podałeś za mało danych.

Druga sprawa, to to, że ustawienia innych w większości nie sprawdzą się u Ciebie. 

Masz 100% grzejników i zawór 4D (który bym wywalił bo albo pilnuje powrotu albo temp. na grzejniki. Ogólnie do pelletu się nie nadaje, ale to oddzielny temat) to spalanie będzie inne niż przy podłogówce lub instalacji mieszanej.

Masz dom jaki masz i teraz trzeba kocioł ustawić do tego konkretnego domu, a nie wklepywac ustawienia pasujące do innego domu i instalacji.

Jak chcesz aby ktoś Ci pomógł to podaj swoje ustawienia a użytkownicy lub inni bardziej obeznani z tym piecem podpowiedzą co zmienić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Z ilości spalanego pelletu zapotrzebowanie pi razy drzwi to 6 kW. Na ten metraż to niedużogeneralnie ale nie przy tych temp.  Inna sprawa jest niezalaczona pogodowka. Tu można by zrobić oszczędności. Nastepny błąd to w ocieplonych 180 m 20 kW? Po co aż tyle?  Taki kocioł na mocy nominalnej spali ok 100 kg pelletu na dobę. Kupiłeś sobie kocioł i wymagasz żeby ekonomicznie działał na 15% mocy? Sam kocioł jest mocno średni w swojej konstrukcji a sterownik jest generalnie do .... . Powiesz ze można przecierz modulowac mocą. W naszych krajowych konstrukcjach napewno nie będzie to ekonomiczne jeżeli nie ma modulacji nadmuchu przez sondę. A jeżeli nawet byłaby to ustawienie jej wewnętrznego  fuzzy logika to sprawa karkołomna. 
zastanow się w obecnej sytuacji nad dostawienie bufora np 750 L. Niech kocioł pracuje cyklicznie ładując bufor na mocy max. A ten będzie powoli rozładowywany na obieg przez mieszacz sterowany pogodowo. Podejrzewam ze mógłbyś zaoszczędzić 10 - 30% na opale. Kocioł na mocy max pracuje najsprawniej. Moja rada bedzi jeszcze taka żeby zrezygnować z obniżeń nocnych. To zapewni stabilna prace takiego układu. Zastosuj obniżenia CWU na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz ...to byłoby coś i wezmę to pod uwagę. Co do mocy kotła to jako laik w tym temacie radziłem się dwóch instalatorów ale sam widzę że to za dużo. Niestety teraz to już keczup po frytkach. Mogę tylko dojść do jakiegoś złotego środka i znaleźć najmniej bolesne rozwiązanie. Dziś zauważyłem że płomień palnika nazwijmy to zmienia natężenie tak jakby dostawał lewe powietrze i znowu poszukiwania tematu ....ogranicznik ciągu kominowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gonzo19 napisał:

Nie zrozumiałeś. 

Chodzi o to, że podałeś za mało danych.

Druga sprawa, to to, że ustawienia innych w większości nie sprawdzą się u Ciebie. 

Masz 100% grzejników i zawór 4D (który bym wywalił bo albo pilnuje powrotu albo temp. na grzejniki. Ogólnie do pelletu się nie nadaje, ale to oddzielny temat) to spalanie będzie inne niż przy podłogówce lub instalacji mieszanej.

Masz dom jaki masz i teraz trzeba kocioł ustawić do tego konkretnego domu, a nie wklepywac ustawienia pasujące do innego domu i instalacji.

Jak chcesz aby ktoś Ci pomógł to podaj swoje ustawienia a użytkownicy lub inni bardziej obeznani z tym piecem podpowiedzą co zmienić. 

 

Tak mam 100 % grzejników i zawór 4d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Nie ogranicznik a regulator ( RCK ) . W/w instalatorów i ich rady odpuść sobie na przyszłość. Jeżeli będziesz cokolwiek przerabiał skonsultuj to na forum. Są tu fachowcy dużej klasy.  Na dzień dobry sprawdź jak masz ustawiona ochronę powrotu na 4d. Nie powinna być powyżej 45 stopni bo zaburza odbiór a chwilowe spadki krzywdy kotłowni nie wyrządza żadnej. 
jaka zadana temp na kotle? Dlaczego nie załączysz  pogodowki?

edit. Sprawdź czy na dnie zbiornika na pellet nie zebrało się już dużo pyłu. Ten skutecznie zakłóca podawanie. Podajnik ma z Reguły inspekcje na samym dole, gdzie ten pył można delikatnie spuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochronę miałem na 50 stopni. Co do pogodówki  to mam w planach zakup bo dopiero wgryzam się jak widzisz w ten temat i nie kryję że jestem zielony. Temperaturę zadaną na kotle mam 65 stopni. Co do zbiornika to czyściłem go tydzien temu i jest ok. Dziękuję za każdą podpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bo Jowisz jest w koniunkcji z Saturnem. Jak księżyc wejdzie w 3. Kwartę będzie lepiej....

Podaj chłopie więcej danych. Co grzejesz, szczegóły instalacji

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 13:47, Gość Visitor1230 napisał:

..? Sam kocioł jest mocno średni w swojej konstrukcji a sterownik jest generalnie do .... .

Kocioł jak kocioł, a sterownik to jest akurat spoko.
Modulacją nadmuchu zajmuje się sterownik proporcjonalnie do aktualnie wymaganej mocy.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czemu moj piec nie chce dobic do zadanej temperatury 60 stopni tylko do 41 i nic dalej /?/?
Chociaż po namyśle i dwóch piwach odgaduje hasło:

Brak lub niedziałająca ochrona powrotu

Problemów na pewno jest więcej ale gdyby ochrona powrotu działała prawidłowo na pewno temp osiągana przez kocioł byłaby sporo wyższa ( w najgorszym razie kilka stopni powyżej nastawy ochrony powrotu)

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam Problem :

Mam sterownik pokojowy firmy tech ustawiona temperatura na 22,2 stopnie Kiedy dojdzie to celu temperatura to pokojowka sie wylancza a piec dsalej chodzi zeby nagrzac wode w bojlerze ale tu zonk zamiast grzac bojler to puszcza mi na kaloryfery co to moze byc 

STEROWNIK DO KOTŁA APC ADAPTIVE CONTROL 2

20210126_201722.jpg

20210126_201735.jpg

20210126_201743.jpg

20210126_201750.jpg

20210126_201823.jpg

20210126_201831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej grzejniki ciepłe bo grzeje ci grafitacyjnie. Zamknij zawór za zaworem zwrotnym obok pompki zielonej obiegowej. I zobacz efekt.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.