Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Regulus Alu.- MiedŹ.


mattikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu grzejników firmy REGULUS aluminiowo-miedzianych czy ktoś z Państwa posiada takie i może mi napisać jak się one sprawują u niego. Dodam, że mam zamiar kupić kocioł na ekogroszek 38kW, instalacja oczywiście miedziana. Rozpisze może pomieszczenia w m2 i jakie grzejniki chce zastosować: 32m2 500x2000, 22m2 500x1600, 20m2x1400, 16m2 500x1200, 14m2 500x1200, 8m2 500x700, 6m2 500x600. Czy dobrze sobie rozpisałem ? Proszę także o opinie tych grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też planowałem zakup Regulusów ale sie wycofałem.Obawiam się o ich małą pojemność wodna co przy inst. c.o układu otwartego ma duże znaczenie (bezpieczeństwo) .Biirę panelowe Purmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebezpiecznego to akurat nic ale regulusy przeciez jest tyle grzejników innych firm

ale mała ilosc wody to wiekszy przepły w wody ,jak zwiekszony przepływ wody to tez powietrza ,jak wiecej powietrza to wiecej kurzu i tak to sie kreci

a druga sprawa ze przy bardziej złozonych instalacjach mała ilosc wody jest upierdliwa w regulacji i na ogół małokomfortowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie masz żadnego problemu. Obecnie mam 39 stopni na piecu przy -15c i 22,5 w domu. Regulusy Solaris wyglądają o niebo lepiej niż płytowe. Jezeli ktos mysli ze je sprzedaję to zapeniam ze nie. Zapraszam na pw . Ps. pierwszy rok. piec Vaillant, grzejniczki regulus, went mechaniczna Dospel optimal 400 i dobre ocieplenie = zużycie gazu za styczeń 100 m3 grzane + 150l zasobnik cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne już podjąłeś decyzję co do wyboru grzejników.

Nie mniej jednak z uwagi na wiele rozterek w tym zakresie u budujących pragnę podzielić się moimi doświadczeniami.

Pokutuje w naszym społeczeństwie (moim zdaniem błędna) opinia, że grzejniki im więcej płynu (najczęściej wody) zawierają tym lepiej grzeją.

Z moich obserwacji wynika, że u osób z grzejnikami stalowymi płytowymi czy dawniej z żeliwnymi połowa grzejnika jest ciepła a druga ta dolna jest znacznie zimniejsza.

Poza tym grzejnik taki dotykając z góry na ogół parzymy się lub jesteśmy w stanie bliskim oparzeniom a nawet z niewielkiej odległości od grzejnika nie odczuwamy oczekiwanego miłego ciepła.

Powyższe spostrzeżenia wskazują, że nasze "ulubione" grzejniki nie oddają należycie ciepła naszemu otoczeniu - tj mieszkaniu.

Aby było cieplej podwyższamy temperaturę i w tym momencie jeszcze bardziej sobie szkodzimy. Bo odczuwamy utrudnienia w oddychaniu , suchość w nosie czy gardle.

 

Od 20 lat eksploatuję grzejniki aluminiowo -miedziane (rurki miedziane a lamele odprowadzające ciepło wykonane są z kilkudziesięciu czy kilkuset blaszek aluminiowych) i stwierdzam, że:

- aby ogrzać dom wystarczy podgrzać płyn w instalacji do 35 czy maksimum 50 stopni C (przy największych mrozach takich jak dzisiaj -22)

- pomieszczenia ( a nie tylko grzejniki) nagrzewają się w 5 minut po uruchomieniu systemu grzewczego

- grzejniki nie parzą a więc nawet można się do nich nawet przytulać - co jest bardzo istotne moim zdaniem gdy ktoś posiada dzieci tak jak ja

- dobrym uzupełnieniem takiej instalacji jest wykonanie ogrzewania podłogowego na powrocie rur

co daje dodatkowy efekt, że po wyłączeniu ogrzewania podłoga akumuluje ciepło jeszcze na ładnych kilka godzin (dzisiaj ok. godz 8 rano wyłączono ogrzewanie

a do obecnej godziny -tj ok. 15 temperatura spadła jedynie o 2 stopnie) i to w niektórych pomieszczeniach - szczególnie w korytarzu wejściowym (zapewne poprzez częste otwieranie drzwi)

 

Mitem krzywdzącym jest, że nie można stosować tych grzejników do kotłów opalanych węglem, drzewem.

Ja właśnie taki kocioł posiadam.

Instalacja składa się z dwóch obiegów jeden kotłowy o pojemność płynu ok 80litrów zakończona oczywiście otwartym naczyniem wzbiorczym

i zawierająca pompkę LFP oraz płytowy wymiennik ciepła ten z kolei przekazuje ciepło do drugiego obiegu, który zasila w ciepło budynek oddalony o ok. 28m od kotłowni.

 

Oczywiście funkcjami kotła nadzorują sterowniki elektroniczne odpowiedzialne za regulację nadmuchem powietrza i odpowiednim włączaniem i wyłączaniem pomp.

 

Reasumując dobry projektant instalacji pomoże Państwu wykonać ją tak aby spełniała wszystkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa i zapewniała komfortowe warunki w domu.

Jeżeli ktoś Państwu będzie mówił w przyszłości, że Grzejniki COnv... REG... czy inne Aluminiowo-miedziane są FUJ to znaczy, że niezbyt z niego dobry fachowiec.

Edytowane przez użytkownikCO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.