Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawory


slawekvip

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zasypowy i gazowy, tylko że one u mnie działają z wymiennikiem. Za mało zdjęć. Zdjęcie całej instalacji pokaż nad piecem. 

Tak jak bym miał z tego zdjęcia coś obstawiać to pierwszy zawór z sitem (na górze) jest zasilający na pompę, drugi to jest mieszający czwordrozny, a trzeci na powrót do pieca.

Na logikę jak nie masz wymiennika ciepła tylko masz to połączone w jednej instalacji to zamykasz zawory tam gdzie masz zasilanie "zawór na rurze na wyjście wody z pieca" oraz powrót "zawór na rurze powrotu wody do pieca". Chodzi o to żeby woda, która grzeje kocioł gazowy szła tylko na instalację na grzejniki a nie szła do pieca, bo pieca grzać nie musisz.

I analogicznie powinieneś mieć też zawory na instalacji wejścia i wyjścia kotła gazowego, które wtedy w wypadku grzania gazem otwierasz.

O ile tak to masz zrobione, zdjęcie za dużo nie pokazuje, czy są tam jeszcze jakieś zawory itd.




Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zaznaczyć, że nie jestem specjalistą tylko biorę to tak na logikę, bo zdjęcie tez nie obrazuje pełnej instalacji i czy są tam jeszcze jakieś obejścia i inne rzeczy. Ale jeżeli masz tak jak napisałem na górze to powinno być ok. Niebieski zostaje, bo to jest zawór mieszający, prościej mówiąc miesza ciepłą wodę z zasilania z zimną z powrotu . Zresztą jak piec nie chodzi to on jest w stanie "spoczynku" przekręcając go dobierasz tylko mieszankę wody. Nie wiem czy jasno to napisałem więc ten krótki filmik ci to wyjaśni: 

 

 

zobacz tu informacje o zaworach mieszających: https://building-companion.pl/blog/artykuly/instalacje/jak-dziala-zawor-czterodrogowy-jak-go-podlaczyc-i-ustawic-porady/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż gdzie jest wpięty kocioł gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie zdj

W dniu 12.10.2020 o 11:45, gersik napisał:

Pokaż gdzie jest wpięty kocioł gazowy.

Ostatnie zdjęcie na dole po lewej stronie 3 szare rury idą od gazowego (jedna chyba od zasobnika na wodę?)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te rury są od kotła gazowego i wpięte do tych pionowych to musisz zamykać zawór 4d na instalację bo inaczej będzie obracało przez kocioł węglowy.

Przydały by się lepsze zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest wpięte do tych pionowych.. raz z ciekawości podczas grzania dałem ten niebieski na "1" i temperatura na kotle węglowym troszkę skoczyła, czyli pewnie gorąca woda szła przez kocioł.. Teraz mam tak na 7-8 bo nie wiem czy można go maksymalnie zamknąć na 10 jeżeli węglowego nie używam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.