Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła czy Eco groszek...


wielki24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam pomocy w wyborze odpowiedniego ogrzewania posiadam dom 120 metrów kwadratowych po modernizacji nowe drzwi nowe okna PCV dwu szybowe ocieplenie 17 cm styropian większość to ogrzewanie grzejniki po części aluminiowe w łazience tylko podłoga... Wacham się między pompą ciepła powietrze woda czy eko groszek co polecacie bardzo proszę o informację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła to tylko monoblok bo cena jest rozsądna w porównaniu do tych co standardowo proponują dwa razy droższych , taniej grzać od ekogroszku raczej się nie da bez podłogówki ale wygodniej a jak ekogroszek lub pellet to max 10 kw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 przestań wciskać ludziom te monobloki. Albo jak już to wykaż wszystkie minusy takiej pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 10:24, wielki24 napisał:

Witam szukam pomocy w wyborze odpowiedniego ogrzewania posiadam dom 120 metrów kwadratowych po modernizacji nowe drzwi nowe okna PCV dwu szybowe ocieplenie 17 cm styropian większość to ogrzewanie grzejniki po części aluminiowe w łazience tylko podłoga... Wacham się między pompą ciepła powietrze woda czy eko groszek co polecacie bardzo proszę o informację 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zmieszczę się z kosztami... Bez obaw Temperatura  na grzejniku 40 stopni wystarczy .żeby w pomieszczeniu było 21 stopni spokojnie... Obawiam się o piętro najwyżej zmienię grzejniki na nisko temperaturowe jak będzie nie dogrzane ale myślę że będzie ok zdecyduje się na pompę ciepła dimplex 9 mam już wycenę nie jednej firmy... Pompa lubi niskie parametry pracy zobaczę po pierwszej zimie jakie będą koszta energii elektrycznej... Ale na pewno nie większe niż do tej pory z tym węglem i drewnem 

Godzinę temu, Trener40 napisał:

Widocznie kasa nie gra roli, skoro autor nie wie jakie temp musi mieć na grzejnikach aby zapewnić komfort w domu... Dla mnie może założyć PDR ( pompka do roweru) 

 

 

Pompkę to ty sobie załóż do fiuta bo piszesz jak flak. 

Godzinę temu, qwe123q napisał:

No właśnie, po 1 to ile auto zamierza na to wydać :)

Poderzewam, że nie jest zorientowany w kosztach

 

Myślę że zmieszczę się z kosztami... Bez obaw Temperatura  na grzejniku 40 stopni wystarczy .żeby w pomieszczeniu było 21 stopni spokojnie... Obawiam się o piętro najwyżej zmienię grzejniki na nisko temperaturowe jak będzie nie dogrzane ale myślę że będzie ok zdecyduje się na pompę ciepła dimplex 9 mam już wycenę nie jednej firmy... Pompa lubi niskie parametry pracy zobaczę po pierwszej zimie jakie będą koszta energii elektrycznej... Ale na pewno nie większe niż do tej pory z tym węglem i drewnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wielki24 napisał:

 

Pompkę to ty sobie załóż do fiuta bo piszesz jak flak.

Takie teksty po mnie spływają, ale Ty uważaj żebyś nie  wylądował na " przymusowej" kwarantannie ... 

Liczysz, że z PC bedzie taniej niż z węglem... Napisz to w temacie zasypowców :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Trener40 napisał:

Takie teksty po mnie spływają, ale Ty uważaj żebyś nie  wylądował na " przymusowej" kwarantannie ... 

Liczysz, że z PC bedzie taniej niż z węglem... Napisz to w temacie zasypowców :) 

 

Kolego, sam zacząłeś prowokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Outsider napisał:

@berthold61 przestań wciskać ludziom te monobloki. Albo jak już to wykaż wszystkie minusy takiej pompy. 

Ja nie wciskam ba nawet mnie one specjalnie nie rajcują ale zamiast wydać 25 tysiaków wolę wydać 8-10 tysiaków a wada jaka wada ? kilka litrów glikolu za parę zł to wada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.