Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec elektryczny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio założyli mi panele fotowoltaiczne 4.3 kw i zacząłem mocno się zastanawiać nad montażem pieca elektrycznego.

Dom wybudowany przed rokiem 2000, brak ocieplenia elewacji oraz stropu, grzejniki są żeliwne starego typu, na szybko obliczyłem że w samych grzejnikach posiadam około 150l wody.

Na początku chciałbym żeby piec elektryczny był zamontowany i współpracował z tak zwanym kopciuchu - pisząc o współpracy mam na myśli że gdy mnie nie ma w domu, to pracuje piec elektryczny a jak już wrócę to rozpalę sobie w kopciuchu.

Wątpliwości mam z tym że w instalacji co jest dużo wody - czy piec elektryczny będzie w stanie ogrzać wodę/dom.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną instalację - tj. 3.9kw - załozyli mi początkiem lutego 2020. i mam ok 2,5mwh nadwyżki ale jak liczyłem aby też wpiać sie grzałkami 6kw w instalację plus pompa i sterownik to braknie mi prądu. Lepsza opcja w tej sytuacji to kupić klimatyzację 4- 5kw i tak dogrzewać dom bo współczynnik CoP przy grzaniu jest ok 3.5 - wiec z sieci pobiera ci przykładowo 1700w a grzeje jak 6kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.