Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Auraton 3003


ziorka84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  mam od 4 lat piec Brotje WHBC 22/24  i sterowniki auraton 3003. Teraz zaktualizowano te sterowniki że doszła do nich funkcja z histerezą PWM. Zaktualizowałem jeden sterownik zobaczyć czy faktycznie bedzie lepsze odczuwanie ciepła w domu i nie będzie takich wahań temperatury. Niestety sterownik na ustawieniu histerezy na PWM włącza  piec i wyłącza w odstępie około minuty z 2 razy, cykl grzania to około 15 sekund.  w opisie jest ze piec będzie się załączał cyklicznie do ustalenia i utrzymania temperatury ale jeśli cykl ten trwa 15 sekund to moim zdaniem jest coś nie tak, za chwile piec mi siądzie.  Czy ktos ma z Was aurator 3003 i korzysta z histerezy PWM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki typ sterowania nie nadaje się do kotła gazowego. Przez to wejście możesz sterować tylko włącz-zagrzej-wyłącz.. Jeżeli chcesz płynnie sterować mocą kotła to tylko dedykowany sterownik sterujący parametrami kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 12:10, ziorka84 napisał:

ale czemu mi jesli ustawie sterownik na pwm to zalacza piec na 15 sekund wyłacza go i po minucie to samo?

Zerknij w instrukcję i podaj jakie parametry PWM możesz zmieniać.

Ciebie będzie interesować jeden z parametrów opisany jako "podstawa czasu" lub "minimalny czas załączenia" - oczywiście nazwa może być trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że użytkownik nie może nic zmienić? Dziwne, poza tym załączanie co 30 sekund to jakiś błąd. Musisz napisać do Auratona, bo to nie jest prawidłowe działanie PWM.

Normalne działanie ma wyglądać np. tak: włączenie na 5 minut, 10 minut postoju, włączenie na 10 minut, 10 minut postoju itp. Czasy włączenia i postoju wylicza sam algorytm, ale na pewno nie tak krótkie jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mistalova napisał:

Bzdury piszesz.

PWM to bardzo dobry algorytm, warto jednak ustawić dosyć szeroką podstawę do obliczeń, np. 15 minut.

Szanuję Twoje zdanie i mam nadzieję, że sam masz kocioł gazowy i sterujesz go Auratonem 3003 PWM.

5 godzin temu, mistalova napisał:

Wygląda na to, że użytkownik nie może nic zmienić? Dziwne, poza tym załączanie co 30 sekund to jakiś błąd. Musisz napisać do Auratona, bo to nie jest prawidłowe działanie PWM.

Normalne działanie ma wyglądać np. tak: włączenie na 5 minut, 10 minut postoju, włączenie na 10 minut, 10 minut postoju itp. Czasy włączenia i postoju wylicza sam algorytm, ale na pewno nie tak krótkie jak u Ciebie.

Koledze proponuję poczytać posty na tym i innych forach nt Taktowania kotłów, jak inni koledzy walczą z taką pracą i jakie są skutki takiej pracy.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie masz uprawnień serwisanta. 

Magiczne hasło "taktowanie" - kiedyś przewijało się co chwilę na FM, teraz jak widać zawitało i tutaj. Nie chce mi się robić długich wywodów, ale wszystkie kotły z legalnej dystrybucji jakie znam, są zabezpieczone przed "przerażającym taktowaniem" - po prostu elektronika nie dopuszcza do zapłonu częściej niż 3-5 minut.  A dla przykładu starty na poziomie 100 na dobę to normalna praca, nie mająca wpływu na stan kotła. Ewentualnie nieco szybciej zużyje się elektroda zapłonowa i/lub trafo WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.