Skocz do zawartości

9toml

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia 9toml

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. 1 bar to 10 m słupa wody. U mnie od najnizszego punktu bedzie maksymalnie 5 metrow, z tego wynikaloby ze u mnie wystarczy 0,5 bara
  2. Czy za niskie ciśnienie (niższe niż zalecae przez producenta kotła) ma negatywny wpływ na instalację lub jej żywotność? Mam instalację co składającą się z kotła kondensacyjnego i węglowego. Utrzymuję wstępne ciśnienie w instalacji ok 0,8 - 1 bar. Takie jest zalecane minimalne zalecane przez producenta ciśnienie wstępne kotła kondensacyjnego. Co gdybym utrzymywał ciśńienie 0,5 bara? Czy to wpływnie negatywnie na któryś z kotłów i przedewszystkim dlaczego?
  3. Witam, Posiadam instalację składającą się z kotła gazowego kondensacyjnego oraz kotła węglowego. Został również zainstalowany zawór 3drożny - fachowiec twierdzi, że dzięki temu nie muszę odłączać kotła węglowego kiedy grzeję gazowym. Co z korozją niskich temperatur? Nawet w przypadku mieszania w zaworze 3 drożnym temperatura powrotu może być przecież niższa niż 55 stopni (zalecane w instrukcji do kotła węglowego aby uniknąć korozji niskotemperaturowej). Załączam zdjęcie instalacji przy kotle węglowym w czasie ogrzewania kotłem gazowym- czy ta instalacja jest dobrze wykonana? Jak widać temperatura na termometrze wynosi niewiele ponad 40 stopni... Czy lepiej będzie odłączyć kocioł węglowy w przypadku dłuższego przestoju? Czy kocioł węglowy wprowadza duże straty ciepła?
  4. Witajcie Moje pytanie jest czysto teoretyczne. Czy czas nagrzewania wody w centralnym ogrzewaniu zalezy od jej ciśnienia? Załóżmy że przy tych samych warunkach chcę nagrzać instalację do określonej temperatury. Raz ustawiam ciśnienie na 1 bar, a za drugim razem na 2 bary. Czy instalacja pracująca na 2 barach nagrzeje się szybciej?
  5. Witam. Mam kocioł sterowany przez Auraton 2005 + (wersja bezprzewodowa). Odbiornik jest podłączony przy kotle natomiast nadajnik znajduje się w pokoju. Zastanawiam się czy na lato nie odłączyć odbiornika - w końcu cały czas musi odbierać sygnały z nadajnika mimo, że nie ma takiej potrzeby. Czy są jakieś przeciwwskazania żeby odłączyć odbiornik od kotła na lato?
  6. Witam i proszę o rade w doborze kotła. Ogrzewam tylko drugie piętro budynku. Zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania - 5,5 [kW] Zapotrzebowanie cwu 9 [kW] Problem polega na tym, ze szukam jakiegos kotla gazowego do ktorego nie potrzebny jest duzy komin - taki ktory mozna wypuscic na zewnatrz przez dziure w scianie. Moj znajomy ma na poddaszu zamontowane cos takiego i sprawdza sie bardzo dobrze. Niestety nie pamieta on jaki jest to kocioł i nie ma do niego zadnej instrukcji. Z gory dziekuje za porade
  7. Witam. Ogrzewam dwa pietra domu (parter i 1 pietro) - w sumie po 6 grzejnikow na kazdym pietrze.. ostatnio przyszedl jakis "fachowiec" do pieca i cos poprzestawial -mielismy remont w domu i konieczne bylo lekkie przerobienie instalacji tzn dawniej ta butla (wyrownujaca cisnienie - chyba tak to sie nazywa) byla na strychu, teraz jest na dole w kotlowni. Problem w tym ze ten fachowiec dolewając wody zapowietrzyl grzejniki i na gorze 3 nie grzeją... odpowietrzylem ale teraz nie wiem jakie cisnienie wody bedzie najbardziej odpowiednie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.