Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik pokojowy do Brothe Energy Top 24


Osorio89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak wyżej napisałem poszukuje sterownika do pieca gazowego firmy Brotje, model Energy top 24.  Jest to piec dwu- funkcyjny w małym 50m2 mieszkaniu.

Konsultowałem w sklepie i polecono mi sterownik : SALUS  091FLRFv2 

Co sądzicie o tym modelu ? Czy będzie dobrze sparowany z piecem ?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wymagasz od tego sterownika. Czy ma być tylko dzień/noc, czy stała temp dzienna, czy jakiś rozbudowany na cały tydzień z możliwością nastawy kilku rożnych temperatur w ciągu dnia.

Alternatywą dla Salusa, są sterowniki uniwersalne firm Euroster, Auraton czy TECH Sterowniki.

Ja mam model Auraton 2030, gdzie można przypisać osiem dowolnych przedziałów temperaturowych w ciągu dnia i oprócz standardowej histerezy 0,2 i 0,4 ma funkcję PWM:

"Tryb pracy PWM – w tym trybie, regulator cyklicznie załącza urządzenie grzewcze tak aby zminimalizować wahania temperatury. Regulator sprawdza czasy przyrostu oraz czasy spadku temperatury. Znając te wartości regulator włącza i wyłącza urządzenie grzewcze w takich cyklach aby utrzymywać temperaturę jak najbliżej wartości zadanej. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polega to najczęściej na wyciągnięciu zworki i wpięciu w jej miejsce dwóch przewodów z programatora/termostatu. W instrukcji kotła powinien być schemat podłączeń na listwie. Kilka dni temu był jjuż poruszany podobny problem z innym kotłem i termostatem. Niestety nie mam teraz schematu do Broetje pod ręką.

PS: Z instrukcji, str. 13.

BROTJE.png.1ff72d4dfd54a97042448a740546ff73.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.