Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pc cwu jako ogrzewanie


Vegewurst

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa CWU  żeby rozsądnie grzała potrzebuje powietrza o temperaturze minimum 20st .

Szklarnia musiała by być stosunkowo duża to po pierwsze i nasłoneczniona , czyli w pochmurne krótkie dni lipa . 

W nocy nie ma szans ,chyba że szklarnie węglem grzejesz . 

No i jeszcze odległość szklarni od domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie do końca 20 są takiepompy a raczej przeważnie że sensownie grzeją nawet do minus 7 ale to już kres ich możliwości ale blisko zera lub ciut wyżej dlaczego nie a na mrozy coś z kategori ogień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vegewurst napisał:

Witam, dałoby się jakoś wykorzystać pc do cwu do ogrzewania małego domku?:). Powietrze by zasysało ze szklarni i jakiś obieg zamknięty wody zrobić? Jest to możliwe?albo pompę basenową wykorzystać?

Zwykła klima za 2000 tyś i po sprawie , po co to sobie komplikować życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, berthold61 napisał:

Nie do końca 20 są takiepompy a raczej przeważnie że sensownie grzeją nawet do minus 7 ale to już kres ich możliwości ale blisko zera lub ciut wyżej dlaczego nie a na mrozy coś z kategori ogień .

Kolega pytał o pompę typowo do  cwu ,być może już taką posiada .

Ja tak ową mam i wiem ile czasu nagrzewa zasobnik jak ciągnie powietrze o temperaturze np 15st ,nie opłaci się ,wtedy odpalam peleciaka bo taniej wyjdzie , Zresztą w instrukcji jest podane jaki COP przy jakich temperaturach i do jakiej temperatury ta pompa może pracować .

Co zaleje ją wodą a mróz nocą do szklarni wejdzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.