Skocz do zawartości
IGNOROWANY

!!!POMOCY!!! Instalacja CO i CWU


matlisiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie.

Planuję przerobić obecną instalację, którą zamontował mój ,,niedoświadczony" ojciec. Po wizycie znajomego okazało się że mam ,,dosłownie" wszystko źle zamontowane. Od zaworów po pompki.

W następnym tygodniu chciałbym zacząć przebudowę. Po przeczytaniu tysięcy artykułów i obejrzeniu setki filmików stworzyłem taki schemat. Proszę o szczerą, bezwzględną krytykę i poradę byle bym

zrobił to dobrze.  

Proszę Szanownych Państwo o pomoc:

Czy ten schemat jest prawidłowy?? Czy dobrze zamontowane są zawory termostatyczne?? No i najważniejsze pytanie od którego rozsadza mi głowę: czy powroty sa podłączone prawidłowo oraz CZY SCHEMAT PRZEDSTAWIA PRAWIDŁOWE PODŁĄCZENIE które ma zapobiec ZIMNEMU POWROTOWI?? Jaką pompę cyrkulacyjną mogą Państwo szczerze polecić??

Za każdą pomoc serdecznie dziękuję. 

 

Schemat1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 11:02, sambor napisał:

Nie jest idealnie, ale przynajmniej bezpiecznie!

Jak działa wg potrzeb, czyli wszystko co ma grzać to grzeje , to zostaw.

Witam. Na wstępie dziękuję Panu za odpowiedz. Po ilości odpowiedzi na forum i wysokiej ocenie wnioskuje że jest Pan expertem.

Mogę jeszcze Pana zapytać co nie jest idealnie?? Jak Pan ocenia ochronę przed zimnym powrotem?? Czy poleciłby Pan jaką sprawdzoną pompę cyrkulacyjną.

Dziękuję za każdą odpowiedz i poświęcony czas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor, to jest schemat w/g którego @matlisiewicz chce przebudować, teraz jest inaczej.

 

@matlisiewicz, masz kilka błędów np. pompa od podłogówki musi być za zaworem 3D(musi z niego wodę zasysać, a nie pchać w niego), powrót z bojlera musi być wpięty pomiędzy  zaworem 3D i pompą powrotu a kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sambor napisał:

To co pokazałeś na rys to jest stan faktyczny czy stan po ewentualnej przeróbce?

Jest to schemat PO POPRAWKACH. POMYŁKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podjęcie dyskusji. 

@sambor  ma to być pompa kotła/ małego obiegu/ cyrkulacyjna/ obiegowa. Ma zapobiec ZIMNEMU POWROTOWI (tak to chyba się nazywa) . Można wpisać na youtubie hasło ,,zimny powrót" ,,dogrzany powrót"  i będzie mnóstwo przykładów (no właśnie...MNÓSTWO...RÓŻNYCH...pęka mi głowa jak o tym myślę). Podobno poprawia pracę pieca i zmniejsza zużycie groszku.

 

@Gonzo19  rozumiem twoje poprawki. Czy coś więcej byś zmienił??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.