Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet instalacja bez sprzęgła grzejniki i podłogowe


Bolczaczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój poprzedni post był chaotyczny, teraz dzieci śpią więc spróbuję pisać z sensem.

Chce popełnić przeróbkę instalacji, przejść na ogrzewanie gazem.

Planowany kocioł to

 ECOCONDENS GOLD PLUS 20 WKJ460
Obecnie w części mieszkalnej jest op, obgania to pompa 25/40, przed nią zawór 3d z siłownikiem i tech z pogodynką. 

Chciał bym zainstalować w piwnicy grzejniki.

Myślę aby z termeta bezpośrednio (bez sprzęgła ) podłączyć 3 grzejniki ( w piwnicy), oraz op z powyższym osprzętem (zawór, pompa)

W piwnicy temperaturę ustawiał bym ręcznie w okolicach 35/40 'c.

Góra sterowana jak dotychczas, pogodowo.

Grzejniki będą duże aby niska temp dały komfort w piwnicy.

Czy takie coś ma rację bytu?

Czy podany kocioł się nadaje?

Bardzo proszę ocenić, czy błądzę czy jednak coś z tego może być .

gf-smLo-URGL-95Bn_kotlownia-dostosowana-do-zasilania-ogrzewania-podlogowego-664x442-nocrop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim brak zaw zwrotnego na powrocie podłogówki i jak sam zauważyłeś na obiegu grzejników też.

Filtr przed pompą , filtry na powrocie do kotła , z resztą wymóg gwarancyjny.

Ja bym dał dodatkowe naczynie przeponowe - tak z 12l na powrocie, przed samym kotłem.

Będzie potrzeba sporo wiedzy i cierpliwości aby to wszystko wyregulować hydraulicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę mam taką jaką zaczerpnąłem z forum, z cierpliwością też kiepsko, myślę że dam radę.

Ale...

Ogólnie żeby wykonać to ze sprzęgłem potrzebuje tylko sprzęgło, resztę osprzętu pozyskam z obecnej instalacji.

Robić ze sprzęgłem? będzie to lepiej funkcjonować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki ! 

Mam kilka pytań co do sterowania, ogrzewanie podłogowe wiadomo, przez sterownik tech, grzejniki temp z ustawionej na kotle. 

Co będzie gdy grzejniki "pozakrecam", a minimalna temp na kotle to chyba 33'c, a temp na podłogę która przez większość zimy jest wystarczająca to 24/25'c czynnika.

Kocioł będzie taktował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma odbioru mocy z kotła to najpierw kocioł schodzi z mocą a następnie się wyłącza, a jak się załączy to przy małym obciążeniu zacznie się znowu wyłączać - czyli będzie taktował, na to nie ma rady , 

Można dostawić jakąś blokadę zewnętrzną temperaturą pomieszczenia lub czasówką zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ekonomiczniejsze może się okazać niezakrecanie grzejników, lub tylko część.

Jeszcze pytanie odnośnie wybranego kotła, czy jest Ci znany ten model? Posiada chyba wbudowany sterownik pogodowy(który de fakto będzie nie używany), może poszukam coś prostszego i tańszego zarazem?

ECOCONDENS GOLD PLUS 20 WKJ460

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pada na tego termeta, tym bardziej że w mieście jest serwisant. 

Dziękuję za pomoc, na pewno jeszcze się odezwę.

Ps. Czy taki zasobnik cwu może być, te termeta dość drogie 

https://www.bridom.pl/kospel-wymiennik-c.w.u.-stojacy-z-wezownica-spiralna-swk-100-termo-top-bialy?gclid=CjwKCAjwlZf3BRABEiwA8Q0qq1YM0tXoavh5MemyYxkSnzUY_RjeK87GMqYzawz3ctinuSKOL1OkMxoCXBkQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.