Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lokalizacja czujnika CO i powrotu w instalacji ze sprzęgłem i grupami pompowymi


ARRO28
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez tomekb,

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie lokalizacja czujnika CO i powrotu w instalacji. Zbudowana jest z dwóch grup pompowych oraz sprzęgło-rozdzielacza AFRISO. TO wszystko zarządzane TECH i2plus. Kocioł to termet Ecocondens Gold 20kW. Czy czujniki ze sterownika powinny być wpięte na rurach przy kotle czy na sprzęgło-rozdzielaczu? Sterownik ma dodatkowe czujniki temp. zasilania za pompami rozdzielaczy i zaworów mieszających każdej sekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Witam , czujnik Co na zasilaniu sprzęgła najlepiej w oprawie ,, pochwie czujnika "  czujniki zaworów  za pompami zasilającymi poszczególne grupy pompowe , Sterownik i2 , ma możliwość skonfigurowania jeszcze dodatkowych czujników którym możesz przydzielić określone funkcję ( patrz instrukcja) sterownik I2 jest wycofany z produkcji zastąpił go i2Plus . Dodatkowe czujniki mogą być pomocne jeśli masz właśnie sprzęgło rozdzielacz. Bo różnie to teraz niektórzy nazywają  Prawidłowa instalacja to kocioł , sprzęgło z dwoma króćcami powrót zasilanie ( strona kotłowa ) , i z drugiej strony też dwa króćce zasilanie i powrót  (strona instalacji), która przechodzi na  rozdzielacz na którym montuje się grupy pompowe.  Ze względów  ekonomicznych producenci postanowili robić sprzęgło rozdzielacze niektórzy robią to lepiej i wewnątrz montują różnego rodzaju rozwiązania w postaci przegród aby uniknąć niekontrolowanego pod-mieszania ,a niektórzy dołożyli dwa dodatkowe króćce i sprzęgło nazwali sprzęgło-rozdzielaczami , a wewnątrz robi się ,,zamieszanie" 

pozdrawiam Tomekb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekb Sprzęgło-rozdzielacz to Afriso KSV 125-2. Zasilanie wpięte bezpośrednio z pieca. Powrót bezpośrednio również.

Rozumiem, że pochwa do wpięcia w gniazdo zaślepione po prawej stronie? Ok dorzucę.

Sterownik to dokładnie I2plus z OT jak pisałem. Czujniki w grupach pompowych wpięte dokładnie jak piszesz.

Nie dopatrzyłem się odpowiedzi gdzie wpiąć czujnik temp powrotu? Jest tylko jedno wejście na sterowniku więc nie można tego zrobić na dwóch grupach pompowych. Na powrocie zaraz sprzęgłem? Nie ma tam żadnego wejścia na pochwę niestety więc musiałby być nawierzchniowo. Instalacja w PEX32 PERFEXIM ALU.

Dziękuję za zajęcie się tematem.

image.png

Edytowane przez ARRO28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał(a):

A po co ten czujnik?

Czemu ma służyć?

@sambor Po prostu jest jest takie wejście i wydało mi się logiczne podanie takiej informacji do sterownika np. dla sterownika ARM 343 zaworu mieszającego.

Jeśli nie jest konieczny to jest to odpowiedź na moje pytanie również.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.