Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odprowadzenie wody


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Zdaje sobie sprawę, że to chyba nie do końca tutaj pasuje, za co z góry przepraszam, ale, że zawsze jesteście merytoryczni i konkretni to spróbuję.

Otóż mam pralnię w piwnicy i muszę odprowadzić z niej wodę z pralki i suszarki do rur kanalizacji, które są ok. 2 m wyżej.

No i tutaj pojawia się mały problem, bo typowe przepompownie do WC "boją się" piany, co w pralce wiadomo, się zdarza, a z kolei każda pompa których mam kilka "boi się" gorącej wody. No więc sobie wykombinowałem, że zrobię dwa zbiorniki połączone, działające mniej więcej tak (schemat jakiś tam naskrobałem):

1. Pralka zrzuca gorącą wodę do pierwszego, gdzie jest czujnik termostatu sterującego elektrozaworem między zbiornikami

2. Kiedy woda przestygnie i temperatura spadnie do ustalonej na termostacie ten otworzy elektrozawór, woda przeleje się do drugiego zbiornika a pompa, jak to pompa, wypompuje ją, już schłodzoną, do góry (akurat mam taką co wysysa  wodę do prawie sucha, zostawia jakiś 1mm)

Podpowiedzcie, dobrze kombinuję? Z góry wielkie dzięki za porady i wyrozumiałość :)

Pralka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w instrukcji od mojej jest, żeby nie przekraczać 90cm...

No i jeszcze zostaje temat suszarki i odprowadzenia z niej wody, ona nie pompuje, tylko grawitacyjnie 

Jeszcze mała autopoprawka, myślę, że tak będzie lepiej bo po otwarciu zaworu poziom wody nie będzie rozkładał się na dwa zbiorniki tylko spłynie do tego z pompą.

Pralka.png

Edytowane przez Filonxxxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić pompę od pralki HarryH i podmienić, rozwiązanie najtańsze. Choć przy rozwiązaniu ze zbiornikiem można odzyskiwać energię z ciepłej wody, będzie drogo ale "eko". Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić instalację wody szarej, jak w Japonii. 

A z tą wysokością podnoszenia z instrukcji to nie chodzi czasem o ryzyko wyssania ścieków z powrotem do pralki, a nie o parametry pompki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Filonxxxl napisał:

Witam kolegów.

Zdaje sobie sprawę, że to chyba nie do końca tutaj pasuje, za co z góry przepraszam, ale, że zawsze jesteście merytoryczni i konkretni to spróbuję.

Otóż mam pralnię w piwnicy i muszę odprowadzić z niej wodę z pralki i suszarki do rur kanalizacji, które są ok. 2 m wyżej.

No i tutaj pojawia się mały problem, bo typowe przepompownie do WC "boją się" piany, co w pralce wiadomo, się zdarza, a z kolei każda pompa których mam kilka "boi się" gorącej wody. No więc sobie wykombinowałem, że zrobię dwa zbiorniki połączone, działające mniej więcej tak (schemat jakiś tam naskrobałem):

1. Pralka zrzuca gorącą wodę do pierwszego, gdzie jest czujnik termostatu sterującego elektrozaworem między zbiornikami

2. Kiedy woda przestygnie i temperatura spadnie do ustalonej na termostacie ten otworzy elektrozawór, woda przeleje się do drugiego zbiornika a pompa, jak to pompa, wypompuje ją, już schłodzoną, do góry (akurat mam taką co wysysa  wodę do prawie sucha, zostawia jakiś 1mm)

Podpowiedzcie, dobrze kombinuję? Z góry wielkie dzięki za porady i wyrozumiałość :)

Pralka.png

Mam od lat (2003) takie rozwiązanie w niebieskiej beczce 110 litrów pompa ogrodowa do opróżniania basenów która podnosi wodę zwykle na 4 m i wyżej. Jak wyżej w tej beczce zamontujesz pompę to ta ciepła woda zmiesza się z tym co poniżej pompy i będzie temperatura do zaakceptowania. Za ta pompą zwykły wąz ogrodowy 3/4 cala. Z dwie pompy już wymieniłem ale najgorszy jest tłuszcz bo to odprowadzenie ścieków z kuchni. Z pralką nie powinno być takich kłopotów, problem jedynie widzę w tym że taka woda która zostanie w zbiorniku może nie ładnie pachnieć po czasie.

Edytowane przez jacek61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Filonxxxl weź pod uwagę, że woda z pralki zawiera dużo nieczystości, zawory mogą się zapychać. U mnie rura 70mm co prawda żeliwna zarosła osadami z pralki i trudno to usunąć ( taki szlam z włoskami). Można jeszcze kupić gotowe urządzenia ale nie wydaje mi sie aby były one szczególnie trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.