Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena instalacji kotła


kejti558

Rekomendowane odpowiedzi

Napitek właściwy może być wlany do koli (takie reminiscencje inżyniera z czasów godziny 13) - zatem faktycznie nic się nie wywnioskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj zdjęcia instalacji za kotłem ale z tego co widać nie jest zrobiona poprawnie.

Jaki to układ ? Otwarty, zamknięty? Pompy podpięte szeregowo.Jeśli to rozdzielacz do podłogówki to jest nie wesoło. Opisz która pompa do czego, gdzie jest pompa CWU.

Ja bym go nie zatrudniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten bojler ma działać na grawitacji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, bo oglądałem wiele instalacji na tym forum, i pierwszy raz widzę takie rozwiązanie. Zastanawia mnie, jak szybko nagrzewa się bojler, skoro taki układ jest trochę pomieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nic o tej instalacji zdjecia wziełam z internetu. Panowie jeszcze mam takie pytanie mam dom tzw kostke

Piwnica 60m2 (2grzejniki ciagle zakrecone)

pietro 80m2

drugie pietro 80m2 z czego 25m2 to klatka schodowa na ktorej jest jeden grzejnik rowniez ciagle zakrecony

czyli powierzchnia domu 220m2  a powirzchnia ktora tak naprawde ogrzewam to 135m2 i tu mam pytanie czy kociol kupowac na 135m2 czy na 220m2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotła się nie kupuje na "metry".

Na wstępie w miarę rzetelnie wypełnij to: https://cieplowlasciwie.pl/start

I trzymaj się jednego tematu, bo widzę że próbujesz powielać temat w kilku wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.