Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzałka do bojlera 500 L


Hektor01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy wpis ,a zatem proszę o wybaczenie gaf ,które niewątpliwie popełnię. 

Pokrótce postaram się przedstawić mój problem. 

Posiadam zbiornik Weber W 15 o pojemności 500 l. Jest to pionowy zasobnik z jedną wężownicą 4,6 m.

W związku planem modernizacji kotłowni zmuszony będę do kilkudniowego odłączenia ww zasobnika od źródła mocy.

Kupując dwa lata temu przedstawiony zasobnik nie myślałem o instalowaniu w nim grzałki elektryczne, jednak jak opisałem wcześniej jest to dla mnie nieuniknione.

Proszę o pomoc w zakresie porady o możliwość podłączenia wspomnianej grzałki.

Zasobnik nie posiada dedykowanego przyłącza grzałki, ale posiada w dolnej części zbiornika dużą rewizję z mufą 6/4. Jak wspomniałem rewizja jest w dolnej części.

Pytanie moje jest  takie. Czy mogę wykorzystać omawiane przyłącze(to w deklu rewizyjnym) to po pierwsze,oraz czy grzałka np. 4 kw(400V)  pomoże chwilowo rozwiązać problem ciepłej wody.

Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź.

Za wszystkie porady z góry serdecznie dziękuję. Hektor01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez problemu, tylko grzałka musi być dedykowana do bojlera emaliowanego lub do bojlera z nierdzewki. W minionym tygodniu wymieniałem grzałkę w swoim viessmanie, grzałkę kupiłem w selfa.pl. Też jest zainstalowana w rewizji bojlera, z tą różnicą że we własnym zakresie robiłem w niej gwint 5/4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oldek napisał:

Moim zdaniem bez problemu, tylko grzałka musi być dedykowana do bojlera emaliowanego lub do bojlera z nierdzewki. W minionym tygodniu wymieniałem grzałkę w swoim viessmanie, grzałkę kupiłem w selfa.pl. Też jest zainstalowana w rewizji bojlera, z tą różnicą że we własnym zakresie robiłem w niej gwint 5/4"

Wielkie dzięki. Muszę to zrobić przed wymianą kotła,a ziarno niepewności niestety kiełkowało gdzieś w głowie.

Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.